Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#37 10. 6. 2009 Sušení boilies

David: Ahoj,pridam se k dotazu od Petra.To mrazene boilie se muze susit neomezene dlouhou dobu aniz by se zkazilo a stratilo na atraktivite?Co kdyz ho necham v sitce treba nekolik mesicu susit aby bylo jako "beton"?

Ahoj Davide,

chytání na 1/2 roku sušené, na šutr vytvrdlé, boilies není výjimkou. Žádné atraktory, ani esence nejsou vázány na vodu, která se z boilies vysuší. Oleje z rybích mouček nevyschnou… Jen je potřeba mít ve výbavě dobrej vrtáček. Nebo raději dva, občas se nějaký zlomí ;-) Zkus nechat boilies vysušit a doma si ho vhoďte do sklenice s vodou. Tu dej do špajzu nebo na chladnější místo, kde bude teplota podobná jako ve vodě (v tomto období okolo 15°C) a vždy po několika hodinách kontroluj, jak uvolňuje… :-)

#36 9. 6. 2009 Uskladnění mraženého boilies

Petr Popp: Dobrý den,
chtěl bych si od Vás objednat mražené boilie 3xl a mám dotaz když mi příde poštou jak je to uskladňěním? Můžu ho dát potom normálně do mrazáku a pokud mě zbydou z chytání pár koulí,tak se můžou vrátit do mrazáku,nebo co potom s nimi? Budu zkoušet mražené boilie poprvé,tak o tom nic nevím,děkuji

Nikl Team

Ahoj Petře,

po doručení boilies přepravní službou jej můžeš dát rovnou do mrazáku a nebo začít sušit. Podle toho, zda pojedeš na ryby a kdy. Někdy se taky vyplatí mít sebou při lovu hodně vysušené koule, které odolají tlaku bílých ryb. Boilies, které jsi nespotřeboval je možno opět mrazit, ale lepší je nechat ho v prodyšném sáčku sušit a použít při další vycházce na krmení. Při dlouhodobém sušení je třeba první cca týden alespoň 2–3× denně boilies promíchat, aby nechytlo plíseň. Když začnou koule „chrastit“ už plesnivět nezačnu (pokud jsou stále v suchu).

#35 9. 6. 2009 Ecto plasm dipy od Vision Baits International

Norix: Nazdar páni, chcem sa opýtať či dip Ecto-Plas má účinnosť aj v noci a aké máte s týmto produktom skúsenosti.

Nikl Team

Firma Vision baits nabízí dva druhy Ecto-Plasem. Pro denní chytání a noční chytání. Každý dip funguje ne jiném principu. Při používání denního dipu stačí boilies, pelety, partikl, červy, atd. namočit do dipu a nechat chvíli zaschnout. Po nahození do vody se kolem nástrahy vytvoří svítící povrch, který vizuálně láká kapry. Dip samozřejmě obsahuje i kvalitní esence, takže atraktivní vůně je unášena proudem do okolí nástrahy. Noční dip má hustčí, až gelovitou konzistenci. Na boilies se musí nanést prsty. Pak se boilies obalené hustou vrstvou dipu musí nasvítit světlem. Čím větší je intenzita světla a délka nasvěcování, tím déle vydrží dip v noci svítit. V Anglii se Ecto- plasm stal letošním hitem. Firma Vision baits prodává 5000 kusů dipů měsíčně jen na Anglickém trhu. U nás se zatím prodává jen verze denního dipu. Noční Ecto-Plasm bude do Čech a na Slovensko doručena koncem 25 týdne.

Pavel Šíma je jeden ze čtyř lidí v CZ, kteří obrželi i noční Ecto-Plasm. Od jara poctivě testuje oba druhy dipů, plus Carp candy (kapří bombónky). Pavlovi a magickému světélkování podlehlo hodně kaprů. Minulý týden měl Pavel na svítící dip záběr z vyvážky 300 metrů. Brutální jízda a dlouhý souboj naznačili, že na háčku je pořádný kapr. Avšak koncové zdolávání vyhrál velký zkušený kapr. Pavel musí znovu na ryby a dokázat, že Ecto-Plams chytá i velké kapry. O super novince svítícím dipu ještě určitě uslyšíte.

#34 9. 6. 2009 Průměr boilies

Tomáš: Dobrý den Chtěl bych se zeptat jaký asi průměr boilí na Dyje 7.Díky.

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

zkoušej nejprve 20mm. Pokud by bylo nutno použít větší, použij 24mm nebo i 30mm. Někdy je lepší použít více kuliček 24mm na jednom přívěsu, než větší koule. Musíš to zkoušet.

#33 9. 6. 2009 Orlík

Pepino: Ahoj kluci, za 14 dnů se chystáme s kolegou na 5ti denní výpravu Orlík pokusit se ulovit nějakého sumíka, ale při té příležitosti bychom rádi chtěli rozkrmit nějaké místo a v případě nezájmu sumců bychom chtěli chytat zdejší kapry. Orlík je obrovská plocha co musí schovávat nějaké pěkné kousky, ale problémem je, že jsem zde nikdy nechytal a věřím že vy s touto lokalitou nějaké zkušenosti máte. Mohl bych poprosit o pár rad, v jakém množství a čím zde krmit, na co chytat.....????

Nikl Team

Ahoj Pepino,

Orlík je velmi složitá voda, pro lov trofejních kaprů. Ne že by zde nebyli, ale mnoho výborných kaprařů si tam vylámalo zuby. Celá přehrada je velmi členitá, bohužel již taky hodně zanesená bahnem. Doporučíme najít nějaké překážky (zatopené stromy, skály) a lovit pod břehem. Největší úspěchy měli naši zákazníci na Orlíku s boilím 3XL a RRR Pepper s kolínským lososem.

#32 8. 6. 2009 Eliminace záběrů od jelců

Tomáš: Dobrý den,potřeboval bych poradit jakou zvolit směs na výrobu boilie popř. co do ní přidat abych eliminoval záběry od nenasytných jelců. Děkuji
Dotaz k produktu: Esenciální oleje

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

když jsou jelci při chuti, není moc možností, jak je od jakéhokoliv boilies odradit. Zkus vsadit na velké průměry a delší vlas, klidně 4–6cm od háčku. Selektivní je určitě C4, doplň jej při výrobě o asafoetidu.

#31 8. 6. 2009 Skladování pelet

Marek Bouška: Dobry den. Chci se Vas zeptat na drobnost pri skladovani pelet. Obejednal jsem si u Vas 20kg baleni. Mam pelety nechat zabalene az do planovane vypravy nebo je mam radeji presypat?? Pripadne jestli je mam nejak specialne skladovat aby nesplesnively. Diky moc za Vasi odpoved

Nikl Team

Ahoj Marku,

pokud pojedeš na ryby ještě letos ;-) můžeš pelety skladovat v původním obalu. Ideální by bylo chladné a suché místo. Protože pelety obsahují hodně oleje, který se uvolňuje z rybích mouček, je třeba dbát na to, aby nebyly vystaveny vysokým teplotám. Mohly by se zapařit a zkazit se.

#30 8. 6. 2009 Nástraha na závody

Petr: zdravím celý Nikl Team,potřeboval bych poradit.chystám se na závody ale může se chytat jen na koule a pelety.ale tamní kapři na ně moc nereagují.Bych byl rád kdyby jste mi někdo poradil co na ně.Už jsme zkoušeli 3xl,RRR,Mojito,Kolínskýho lososa,špek,obalovali jsme v těstěch a tak dále.a já už nevím co dál.Dík Petr čau a at vám to chlapci jezdí
Dotaz k produktu: Boilie těsto

Nikl Team

Ahoj Petře,

zkus používat velmi malé nástrahy. V případě závodů je častou chybou, že rybáři používají 20mm kuličky. Neboj se zmenšit průměry na 14mm. Boilies zkus nadipovat a poté obalit těstem. Držíme palce! :-)

#29 8. 6. 2009 Taktika lovu

Tomáš: Zdravím celý Nikl team a touto cestou vás žádám o radu,jak se dostat větším kaprům na kobylku. Jedná se o starší pískovnu,která je po povodni zanešená nánosem bahna. Její rozloha je asi 16Ha a průměrná hloubka 1,2m pouze v jednom místě je lavice z 1m na 2m kde jsou i kopcovité násypy štěrku. Jinak se na tom revíru vyskytuje i docela velký ostrov ze kterého ale chytat nejde,protože je hustě zarostlý a taky zatopený jakoby sad,který trčí i nad vodu. Na tuhle vodu je obrovský tlak a to hlavně krmítkářů,ale už i lov na boilie se tam docela rozmáhá. Jinak co se týká osádky kaprů,tak se pravidelně několik let nasazovali kapři v rozmezí 50-65cm. Hodně se jich vždy pochytalo,ale určitě ne všichni. Tak mi prosím poraďte jakou zvolit taktiku (lovu,krmení atd.) abych se prokousal k těm největším,díky moc za odpověď

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

na tuhle otázku nemůžeš čekat univerzální odpověď. Lov velkých kaprů není o tom přečíst si příručku a vyrazit na ně. Musíš znát vodu, umět jí číst, poznat jak to kde chodí. V prvé řadě je nutné, abys zkusil vysledovat, kde se velcí kapři vyskytují. Snažit se zmapovat jejich pohyb a to všemi dostupnými způsoby. Pozorovat vodu, dělat si poznámky o tom, kde a kdy se někomu podařilo trofejního kapra ulovit atd. Tomuto mapování samozřejmě přispívají praktické zkušenosti z lovu. Zjisti odkud máš víc záběrů, zda s bahnitých úseků nebo z tvrdých kamenitých lavic nebo z míst, kde zmíněné terény přecházejí jeden v druhý. Postupnými zkušenostmi přijdeš na to, které boilies kapři nejlépe přijímají. Pak můžeš zkusit eliminovat záběry od menších ryb a sice tak, že budeš třeba používat větší nástrahy, hodně vysušené nebo budeš měnit délky návazců a vlasových přívěsů, případně budeš stranou od krmeného místa lovit na úplně jiné boilies než kterým vedle vnadíš… Zkrátka je nutno zkoušet a věnovat tomu čas. Ani my neumíme chytat trofejní kapry na povel. Za vším je spousta práce.

#28 7. 6. 2009 Příprava tygřích ořechů

Michal Kalousek : Dobrý den potřebuju poradit s úpravou tygřího ořechu ? děkuji za odpověd'
Dotaz k produktu: Tygří ořech - Výběrový 12 mm, Tygří ořech jumbo 10-25 mm, Melasa

Nikl Team

Ahoj Michale,

mnoho rybářů si myslí, že je nutno tygří ořechy vařit, stejně jako kukuřici a jiný partikl. V případě tygřáků toto není potřeba. Naopak, když kapři najdou správně naložené tygřáky, při jejich louskání je mnohem lépe slyšet křupání, které láká další a další ryby. Vařené tak dobře nekřupou. Pojďme tedy k přípravě. Tygří ořechy je potřeba vložit do správné nádoby tak, aby byly max. do 3/4. Poté se zasypou cukrem (0,5–1kg cukru na 1kg ořechů) nebo se zalijí melasou (50–100ml/kg ořechů). Poté se vše zalije vodou (může být vlažná, aby se sladidla lépe rozpustila). Důležité je, aby byly ořechy celé potopené v nálevu. Po 4–5 dnech lze začít ořechy používat k lovu. Takto naložené je můžeš mít klidně měsíc nebo déle. Nezapomeň na to, že musí být stále potopené. Po cca 14 dnech se na hladině udělá bílý povlak. Není to ničemu na škodu, jedná se o kvasinky, které vznikají při fermentaci.

«« předchozí 1 2 3 1062 1063 1064 1065 1066 1067 další »»