Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#6762 22. 3. 2013 Grand Sniper

Honza: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi stojanem Grand Sniper Standard Pod a Grand Sniper Deluxe Pod? Jen ta délka nožiček? A ještě by mě zajímalo jaká největší velikost jde nastavit mezi rohatinkama a hlásičema? Děkuji
Dotaz k produktu: Stojan - Grand Sniper Standard Pod

Nikl Team

Dobrý den,

ano, stojany se liší pouze v příslušenství a délce nohou. Stojan lze roztáhnout na opravdu velkou (pro běžné použití již možná zbytečnou) délku, určitě minimálně 150cm.

Pěkný den, Nikl team

#6761 22. 3. 2013 Tvrdost boilies

Petr H.: Dobrý den, koupil jsem si od vás boili KrillBerry. Jeho tvrdost je daleko větší než třeba KillKrill. Je to jen tato várka, nebo je tento druh boili daleko tvrdší. Petr

Nikl Team

Dobrý den,

ano, boilies KrillBerry je o něco málo tvrdší, než Kill Krill, který je schválně o něco "gumovější". Celkově jsme v posledním zhruba půl roce znásobili dobu sušení našeho hotového boilies před balením.

Pěkný den, Nikl team

#6760 21. 3. 2013 Pruty na extrémní hody

Sopťajs: ahoj Nikloušci :) Potřebuji poradit s výběrem prutu pro extrémní hody na vody bez možnosti využití lodě, kde platí čím dále, tím lépe. Koukal jsem na daiwu longbow DF, ale 3 lbs mi připadá hodně slabá. Je Sonik pro takové hody ideální a případně jakou zvolit gramáž prutu? jakou velikost případně zvolit u naváděcího očka? plánuju nasadit Ultegru xsb 5500. Díky
Dotaz k produktu: Sonik SK4XTR Carp Rod

Nikl Team

Dobrý den,

s pruty DF nemáme v podstatě žádné zkušenosti, nicméně se dle ohlasů známých jedná o výborné pruty pro nahazování. Z produkce firmy Sonik jsou určitě pro daleké nahazování naprosto nejlepší pruty NTC, se kterými je skutečně možné se správnou sestavou lovit až za hranicí 150m. Jedná se o opravdu neskutečně rychlý nahazovací prut s unikátními vlastnostmi.

V nižší cenové třídě pak určitě doporučujeme pruty SK4XTR, které ve své cenové relaci nabízejí pravděpodobně nejlepší poměr vůči ceně. Taktéž se jedná o vyloženě nahazovací pruty s rychlou akcí a velmi silnou spodní částí prutu.

Pro opravdu maximální náhozy je pro většinu rybářů nejideálnější provedení 12´ a 3,25lb s 50mm naváděcím očkem.

Pěkný den, Nikl team

#6759 21. 3. 2013 Jaký prut?

Martin: Dobrý den.Chci se zeptaj jaký je lepší prut. Sonik SKS Carp Rod nebo genesis carp. A proč právě ten? Jde mi jak o odhoz tak zdolávání. Moc děkuji za odpověď. Pomůže mi to při výběru. Nebo nějaký jiný do cca 2500kč. S pozdravem Martin

Nikl Team

Dobrý den,

v tomto ohledu bychom se určitě přiklonili k prutu SKS, které jsou dle našeho názoru vyrobeny z lepšího materiálu. V ceně do 2500,-Kč je ještě výborný prut Fox Warrior, který bychom Vám také mohli doporučit.

Ve své ceně však dle našeho názoru pruty SKS nemají přímého konkurenta.

Pěkný den, Nikl team

#6758 21. 3. 2013 Aktivita

Martin: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli nemáte nějaké zpravy,jak to bere na řece konkrétně Labe,chceme jet s kamarádem na Labe 19.dubna,ale bojíme se že je furt dost chladno a kapři nebudou dost aktivní,děkuji za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den,

nějací kapři se již na řece ulovili, nicméně je stále velmi chladno. V druhé polovině dubna by již měly být ryby aktivní hodně.

Pěkný den, Nikl team

#6757 21. 3. 2013 Úprava

S.Jančar: Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na váš názor,co si myslíte o přidání 40ml melasy a 20kapek NBA do 2kg směsi Krill berry?Mohlo by to přidat na atraktivitě či naopak znehodnotit tuto směs?(studená voda)Dík za odpověď.
Dotaz k produktu: Boilie mix KrillBerry

Nikl Team

Dobrý den,

ano, tato úprava by měla boilies více zatraktivnit. Určitě s ní nic nepokazíte.

Pěkný den, Nikl team

#6756 21. 3. 2013 Jaké pruty?

Hanuš Papoušek: Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o Váš upřímný názor. Mám možnost koupit 2 děličky Greys x-Flite+50 za cca. 6000 kč a zároveň se mi moc líbí pruty Sonik SKS Carp Rod. Co by jste zvolil? díky moc za Váš upřimný názor H. Papoušek
Dotaz k produktu: Sonik SKS Carp Rod

Nikl Team

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že byly pruty X-flite prodávány za mnohem vyšší cenu, určitě se jedná o pruty vyšší třídy. Proto pokud Vám nevadí používaný prut bychom asi volili tyto.

Na duhou stranu pruty SKS by jste mohl koupit nové s plnou zárukou.

Pěkný den, Nikl team

#6755 21. 3. 2013 Krmítkové směsi

Vašek: Dobrý den, mohl by jste mi poradit jakou kombinaci krmítkové směsi na zakrmování zvolit na chladnou vodu v tomto období a na jaro a léto..
Popřípadě napsat, jaké krmítkové směsi jste použil a věci, které se do toho přidávají, abych věděl jaký si potom objednat..
Dik za info ...

Nikl Team

Dobrý den,

pro lov ve studené vodě, ale i po zbytek sezony Vám doporučujeme vyzkoušet method mix Red Spice. Ideální je jej doplnit drobným dobře upraveným partiklem, případně menšími peletkami. Vzhledem k jeho atraktivitě jej můžete naředit levnějšími krmítkovými směsmi a podobně.

Method mix můžete dále zatraktivnit některým z boosterů.

Pěkný den, Nikl team

#6754 21. 3. 2013 Longshank

PAVEL HRONEK: dobrý den.můžete mě prosím poradit,jaký typ a velikost háčku longshank nailer mám použít?kapry budu chytat na heavy feeder,domácí výroba boilies průměr 2 centimetry na soutoku vltavy a lužnice u Týna nad vltavou.předem moc děkuji
Dotaz k produktu: Longshank Nailer ATS

Nikl Team

Dobrý den,

pro lov feederem s takto velkou nástrahou určitě doporučujeme velikost č.8. Pro feedrový lov větších ryb také doporučujeme vyzkoušet háček Centurion vel. 8.

Pěkný den, Nikl team

#6753 20. 3. 2013 SKS nebo Warrior

Já: Dobry den potreboval bych se zeptet jestli si myslite ze je lepsi tento prut nebo prut fox warrior?
Dotaz k produktu: Sonik SKS Carp Rod

Nikl Team

Dobrý den,

v tomto ohledu je velmi složité pruty porovnávat. Vzhledem k použitým materiálům a zpracování jsou dle našeho názoru pruty na stejné úrovni. Nicméně u prutu vždy nejvíce rozhoduje vlastní dojem, který se může u jednotlivých rybářů lišit.

Pěkný den, Nikl team

«« předchozí 1 2 3 525 526 527 528 529 1073 1074 1075 další »»