Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#6885 14. 4. 2013 Shimano vs Daiwa

Jiří Veselý: Dobrý den
chci se zeptat mám takový problém si ted vybrat ze dvou značek Daiwa a Shimano co by jste mi doporučil na lov kaprů? a jaký typ navijaku používá pan Nikl, jestli prozradíte a ještě malý dotaz, na typ navijáku Shimano Long Cast jestli není problém na hmotnosti navijaku,při nahazovaní,nebo při zdolávaní ryby,popřípadě jesli je to dobrý výběr. Předem děkuji za odpověd.J.V.
Dotaz k produktu: Shimano Big Baitrunner Long Cast

Nikl Team

Dobrý den,

výrobky těchto dvou firem nelze porovnávat komplexně, obě nabízejí opravdu špičkové vybavení pro lov kaprů. Porovnat by bylo možné pouze dva modely vůči sobě v kontextu použití pro určité podmínky (nahazování - vyvážka) nebo jako univerzál.

Pan Nikl používá navijáky Shimano Ultegra XT, ještě staré Japonské stroje. U LC pro běžné použití určitě problém s váhou není, jedná se o opavdu osvědčený model navijáku s dlouhou životností.

Pěkný den, Nikl team

#6883 14. 4. 2013 Jak začít?

David: Dobrý den pane Nikl.Chtěl bych zkusit v létě chytat na Vlkovských pískovnách na boilies,nikdy jsem na boilies nechytal.Potřeboval bych poradit,čím zakrmit,jakou použít boilies,jaký použít booster,vše pro rybolov na víkendové dny.Na delší rybolov bohužel nemám čas.Osobně přemýšlím o peletách,ale vůbec nemám žádné zkušenosti.Děkuji David.

Nikl Team

Dobrý den Davide,

odpověď na tuto otázku by vydala na víc, než na knihu. V krátkosti Vám doporučujeme přečíst si nějakou publikaci věnující se lovu kaprů - např. Tim Paisley Jak chytit kapra.

Pro samotný krátkodobý lov budou pelety (např. Kill Krill nebo 3XL) ideální. Následně je můžete ještě obalit v příslušném těstě nebo naboosterovat. 

Vnadit můžete několika peletami, případně pár hrstmi partiklu, method mixu a pod.

Pěkný den, Nikl team

#6882 13. 4. 2013 Plovoucí boilies

Zdeněk: Dobrý den mám od vás boilies noční můra a mam k tomu booster můžu naboosterovat i tenhle plovoucí noční můru ?

Nikl Team

Dobrý den,

ano, nicméně u plovoucího boilies doporučujeme předem naboosterovat pouze tolik, kolik spotřebujete během několika dalších dní.

Pěkný den, Nikl team

#6880 13. 4. 2013 Stiff link

Martin Škvařil: Ahoj kluci rybáři,

mám dotaz ohledně montáže.
Kdysi jsem si od Vás koupil připravenou montáž:STIFF LINK GIZMO 16.5CM 30Lb
No a můj dotaz je jak tuto montáž, jak poskládáte přesně koncovou sestavu.
Kdyby to šlo tak můžete poslat i nějaké foto.
Díky moc a petrův zdar

Nikl Team

Dobrý den,

pro stiff link gizmo byl určen produkt Stiff Cranked nebo LSN, nicméně z něj můžete snadno uvázat klasickou kombinovanu montáž, která je pro naprostou většinu situací lepší.

Gizmo obratlík můžete zachytit za obratlík pod závěskou nebo inline olovem a za očko na druhém konci přivažte měkkou část návazce. 

Pěkný den, Nikl team

#6879 13. 4. 2013 Storm Rod

lukas: chci se zeptat k cemu maji slouzit

Nikl Team

Dobrý den,

tyto tyče jsou určeny jako náhradní např. pro brolly, některé bivaky a podobně.

Pěkný den, Nikl team

#6878 12. 4. 2013 Jaké pruty?

Radek: Zdravím Nikl team , jakou zvolit lbs prutu na odhoz kolem 100 metrů ? Rozhoduju se mezi 3 a 3,25lbs pruty s 50mm očky a v korku. Popřípadě objeví se pruty 3,25 s 50mm očky a korkovou rukovětí v akci 2+1 ? Děkuju za odpověď
Dotaz k produktu: Sonik SK3XTR 2+1 ZDARMA

Nikl Team

Dobrý den,

tyto pruty v akci 2+1 již byly na náš e-shop doplněny. Pro lov kolem 100m hranice s běžnými olovy a bez PVA by jistě v pohodě dostačoval i 3lb prut, nicméně verze 3,25lb nám přijde u tohoto modelu univerzálnější. Rozdíl v "měkkosti prutu" pro zdolávání je v podstatě minimální, nicméně pro nahazování je verze 3,25lb vhodnější.

Pěkný den, Nikl team

#6877 12. 4. 2013 Deseda

pavel: dobrý den chtěl bych poradit s vyběrem boili po vašich zkušenostech na jezeru deseda.jedu tam asi 14dni po těch zavodech.ja jsem zatim vsadil na 3xl.možna by s te mi poradili něco jineho.

Nikl Team

Dobrý den,

3XL zde bude určitě také fungovat, nicméně minulý rok zde bylo úspěšné boilies Kill Krill, při závodech pak verze Atrakt + stejnojmenné pelety a se stejnou nástrahou zde následně několikrát chytali naši Maďarsští spolupracovníci a s velmi dobrými výsledky.

Pěkný den, Nikl team

#6876 12. 4. 2013 Šokový návazec

Honza: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli nemám sestavu zbytečně překombinovanou, když použiji tuto šokovku spojenou s vlascem 0,28 mm a zakončenou Clearwater Shockleader 50lb okolo 1,5m. Zajímá mě jestli už není zbytečné tam dávat Clearwater Shockleader? Má to být určené pro lov na pískovně, kde musím daleko nahazovat. Děkuji
Dotaz k produktu: Šokový vlasec - RED ANT Snagleader 35lb

Nikl Team

Dobrý den,

v některých situacích podobnou sestavu používáme velmi rádi. Pro lov v čistých a silně vázkových vodách se dle našich zkušenotí jedná o výbornou sestavu. 1,5m FC je možná ale zbytečně moc a bude trochu vadit při náhozu.

Pěkný den, Nikl team

#6875 12. 4. 2013 Dešná

Radim: Ahoj,co mi doporučujete na jaro do studené vody na Dešnou ?
red spice + booster 3XL,nebo krill krill + booster KK.
Ctel bych to dávat PVA punčochy s 4 mm peletkami. nebo radši nějaký CSL Mixer?

Nikl Team

Ahoj,

na Dešné poslední dva roky skvěle funguje Kill Krill, alespoň dle odezvy zákazníků a závodníků. Pro větší vnazení a aktivní lov bude perfektní method mix red spice doplněný o nějaký CSL mixer.

Pěkný den, Nikl team

#6874 12. 4. 2013 Booster

Martin: Dobry den chci se zeptat jestli muzu pouzit booster kill krill? Protoze stejnojmeny booster jsem nenasel. S pozdravem Martin
Dotaz k produktu: Pelety KrillBerry

Nikl Team

Dobrý den,

ano, můžete, ale booster KrillBerry také vyrábíme (v přehledu vriant je hned po kill krillem).

Pěkný den, Nikl team

«« předchozí 1 2 3 531 532 533 534 535 1088 1089 1090 další »»