Nová výzva - 1. 7. 2019

Na podzim minulého roku jsem při hledání informací na sociální síti objevil zahraniční revír, který mě zaujal úlovky krásně stavěných kaprů. Zjistil jsem si dalších pár potřebných informací a naplánoval několikadenní výpravu na jaře následujícího roku. Byl konec dubna letošního roku a já se vydal na cestu k vodě za kapry, kteří se pro mě stali novou výzvou.

01474-mala1-001-nahled.jpg

01474-mala2-002-nahled.jpg

K lovu jsem zvolil místo na kraji mělké zátoky tak, abych měl celou zátoku jen pro sebe a každý kapr musel při proplouvání z volné vody, trefit na mé nástrahy. Rozkrmil jsem si dvě oblasti, první  Ready boiliem Gigantika a druhou Devill Krillem. Na každý prut jsem pomocí kobry a rakety Spider spod, nakrmil asi 2 kg boilie. Do těchto míst jsem pak nahodil své montáže z fluorocarbonu Clearwater 15lb, háčků Predator ATS ve velikosti 6 a silně dipovaným boiliem ve velikosti 24 mm. Jediné, co mi nehrálo do karet, bylo počasí. Místo jarních příjemných teplot, které by kapry lákaly na mělčinu, foukal velmi silný východní vítr doprovázený téměř nepřetržitým deštěm.

01474-velka-003.jpg

Následující 3 dny jsem strávil zavřený v bivaku, kde jsem se schovával před nápory větru a přívaly deště a každou chvíli sledoval předpověď počasí v naději, že konečně vysvitne slunce a kapři začnou přijímat potravu. Na celé vodě se za 3 dny neulovila ani jedna ryba. Naštěstí se počasí třetí večer umoudřilo, přestal foukat vítr a vysvitlo slunce. Během několika hodin bylo vidět, jak se změnou počasí začali být kapři aktivní. Zatím alespoň rytím při hledání potravy a obracením se na hladině. Celou noc se však nikdo z nás záběru bohužel nedočkal.

Poslední ráno, po východu slunce, kdy do mého odjezdu zbývalo už jen pár hodin, se kapři přiblížili k mým nástrahám. Rychle jsem na obě místa naházel kobrou hrst boilie Gigantika a doufal, že ryby místo neminou. Naštěstí pro mě přichází do 10 minut jízda a následný souboj, po kterém podebírám svého prvního kapra z nové vody. Kapra rychle fotím a prut přehazuji zpět na místo. V další záběr už ani nedoufám, ale během další 1,5 hodiny přicházejí záběry na oba pruty a po úspěšném zdolání obou ryb mohu být spokojený, že tuhle výzvu jsem zvládl. Už teď se těším na další návštěvu této zajímavé vody!

01474-velka-004.jpg

01474-velka-005.jpg

01474-velka-006.jpg

Za Nikl tým - Honza Kořenek

Návrat na přehled zpráv od vody