Květnový double - 28. 8. 2019

Na konci května jsem podnikl pár několikahodinových lovů na blízkou štěrkovnu. Panovalo doslova „kapří počasí“ - foukal jihozápadní vítr a občas zapršelo a podle toho to taky u vody vypadalo - všechna slibná místa byla obsazena.  Nejdříve jsem to chtěl vzdát, ale poté jsem při objíždění vody naštěstí jedno volné místo našel.

01503-mala1-001-nahled.jpg

01503-mala2-002-nahled.jpg

Na místo není možné dojet až k vodě autem a své věci je nutné k vodě odnosit, což se na několika hodinové akce nikomu moc nechce. Z předchozích návštěv tohoto místa jsem již věděl, v jaké vzdálenosti budu lovit, proto jsem si už doma nachystal prut na krmení i pruty na lov a zaklipoval je ve stejné vzdálenosti. Také jsem si předem nachystal krmení z boilie Devill Krill a Gigantika, které jsem navíc zalil horkou vodou. Před samotným krmením jsem pak tuto směs boilie ještě navíc zatraktivnil peletami CSL a tekutou potravou Liquid Krill.

01503-velka-003.jpg

01503-velka-004.jpg

Po příjezdu k vodě vždy nejdříve krmím a až poté chystám ostatní věci pro pobyt u vody. Mám rád, když je na mnou zvoleném místě ve večerních hodinách klid. Oba pruty s návazcem z fluorocarbonu Clearwater 25lb, háčkem Centurion 2000 ATS vel. 2 a boiliem Criticals Devill Krill a Gigantika ve vel. 24 mm, nahazuji do zakrmeného místa. Po připravení všeho potřebného k nočnímu lovu usedám pod deštník a čekám na onu hodinu, ve kterou zde převážně přicházejí záběry. Není tomu jinak ani tentokrát. Těsně po 23 hod se mi rozjíždí prut s nastraženým Devill Krillem a po vytažení kapra z podběráku do podložky přichází záběr také na druhý prut a já si tak připisuji letošní první double. Bohužel se nejedná o žádné trofejní ryby, přesto mi tento dvojitý záběr udělal radost a navnadil mě, abych se k vodě vydal i následující večer. Další večer se scénář opakuje a já po 23 hod opět zdolávám rybu střední velikosti, kterou už bez focení pouštím ještě ve vodě.

01503-velka-005.jpg

Bohužel po těchto dvou návštěvách se přiblížil víkend a místo, kde jsem byl úspěšný, obsadili jako pravidelně „víkendoví lovci“. Bylo na čase vydat se jinam a pokusit se o úlovek na jiných vodách.

Za Nikl tým - Honza Kořenek

 

Návrat na přehled zpráv od vody