Změna plánu - 8. 9. 2019

V první polovině dubna jsem se chystal s kamarádem Ivem na výpravu na jednu malou štěrkovnu v našem okolí. Bohužel dění okolo této vody, velký rybářský tlak a bezohledné chování některých rádoby rybářů, nás donutili změnit plán. Přesunuli jsme se na vodu, kterou máme také poměrně dobře zmapovanou a pro jarní chytání je svými podmínkami také velmi vhodná.

01507-mala1-001-nahled.jpg

01507-mala2-002-nahled.jpg

Vybrali jsme si dvě místa vzdálené od sebe přibližně 50 m s hloubkou od 1,5 - 3 m a rozmístili své pruty na velké ploše tak, abychom pokryli co největší část vody. Jako krmení a nástrahy jsme zvolili osvědčenou nástrahu do studené vody v podobě Ready boilie Devill Krill v průměrech 21 a 24 mm. Já jsem si sebou navíc přibalil několik kilogramů 68. Na každý prut jsme pak připravili návazce z potahované šňůrky Strip X a háčků Centurion 2000 ATS a Predator. Nástraha byla předem jasná – boilie Criticals Devill Krill a 68, předem připravené v příslušném dipu. Každý prut jsme umístili do jiné hloubky a zvolili k němu jinou taktiku krmení. Od velkého množství krmení – boilie doplněného peletami a partiklem, po hrst boilie velkých průměrů. Důležité bylo najít místo s absolutně tvrdým dnem. Pokud naše olova zapadla jen kousek vedle do měkkého nánosu bahna, na záběr jsme čekali marně.

01507-mala1-003-nahled.jpg

01507-mala2-004-nahled.jpg

První záběr od kapra se dostavil několik hodin po zahájení lovu na prut s Devill Krillem, který Ivo umístil do mělké zátoky a díky velkému množství krmení, byl tento prut v neustálé akci až do konce naší výpravy. Byli jsme překvapení, jak byli kapři i v chladné vodě velmi při chuti. Naši výpravu jsme si díky pravidelným záběrům a také dobrému jídlu velmi užívali. Já jsem na svých prutech zvolil jinou taktiku a krmil jsem jen asi 20 ks boilie 2 x denně s tím, že snad přilákám větší kusy. Kaprům trvalo trochu déle, než mé nástrahy našly. S každou ulovenou rybou se však začala váha ryb zvětšovat. Jeden z posledních dnů u vody jsme zažili den, na který budu dlouho vzpomínat. Byl to den, kdy naše místa obsadily opravdu velké ryby, ale o tom zase až v další zprávě od vody.

01507-velka-005.jpg

01507-velka-006.jpg

01507-velka-007.jpg

Za Nikl tým - Honza Kořenek

Návrat na přehled zpráv od vody