Podpora mládeže na Orlíku - 3. 11. 2019

O prázdninách jsme vyrazily na 2.podporu mládeže , která se konala ve Štědroníně na Orlíku. Když jsme měli odjíždět, tak jsem ještě přemýšlela nad tím, jakou montáž a nástrahu zvolím. Nakonec vyhrála Gigantica a 68.

01528-mala1-img_4083-nahled.jpg

01528-mala2-img_4093-nahled.jpg

Ve 12:00 ve středu jsme naložili věci do auta a odjíždíme. Na Orlík přijíždíme celkem pozdě a zjišťujeme, že zůstáváme na pláži kousek od apartmánu Štědronín ČRS. No co, nemuselo by to být špatné. Potom jsme však zjistili, že jako kouče budeme mít pana Nikla a Erika Voltemara, boží! Začali jsme postupně rozbalovat věci, nejdřív bivaky a potom pruty. Po rozložení bivaků začalo pršet. Tak jsme se rozhodli, že to tam zatím jen tak hodíme bez nakrmení. Já použila montáž z háčku Predator ATS a pletenky Strip-X  a montáž byla obohacena o malý Moutshnager Shorty. Jako nástrahu jsem použila Devill Krill s pop-up Gigantica. První záběr mi přichází od úžasného řádkáče. Udělala jsem s sním fotku a pustila do vody s přáním "pošli většího i Jiřce". Asi po půl hodině intenzivního deště konečně přestalo pršet. S Erikem jsme se rozhodli, že půjdeme pruty zavést. Každý prut do jiné hloubky. 

01528-mala1-img_4118-nahled.jpg

01528-mala2-img_4120-nahled.jpg

Druhý den se nám podařilo pár malých ryb. A v pátek se nám to rozjezdilo a váhy se začali zvětšovat. Mě se povedl chytit úžasný lysec s váhou 9kg. Jiřce se povedlo chytit úžasného šupináče o váze 12,3kg a zároveň to byl i náš největší kapr na Orlíku. Pár záběru přišlo i z 20metrů ovšem nejvíce záběrů bylo z 10metrové hloubky. Pan Nikl nás naučil i novou montáž s názvem Ronnie rig, kterou jsme i na podpoře úspěšně používali. Po dobu celé podpory se nám s Erikem opravdu intenzivně věnovali a snažili se nám předat co nejvíc svých zkušeností a znalostí. Díky Erikovi jsme se s Jiřkou naučili jezdit sami na člunu, používat elektromotor, ale i spalovací motor, ze kterého jsme nejdřív měli opravdový respekt.

01528-mala1-img_4134-nahled.jpg

01528-mala2-img_4142-nahled.jpg

Moc děkuji panu Niklovi a Erikovi za úžasnou podporu mládeže, kterou jsme si moc užili a těším se na další. Taky děkuji panu Niklovi za to, že vyrábí a vymýšlí tak úžasné nástrahy. 

Ať se daří u vody. 

Petru zdar.

Za Nikl tým - Týna a Jiřka

Návrat na přehled zpráv od vody