Cranked hooks a problém s padáním kaprů

#103 30. 6. 2009

Jiří D.: Dobrý den, musím si postěžovat, začal jsem používat montáže s háčkem F. Cranked hook č. 6, vlas uvázaný na jezdícím kroužku mezi dvěma zarážkami – tzv Swivel Rig Bead & Ring Kit spolu s rovnátkem Mouthsnagger, boilies cca 18-20mm, ale padají mi ryby cca 10-30s po záseku (spadené a zdolané ryby tak 4:1). Montáž je zhotovena přesně dle instruktážního videa na Vašem webu. Napadá Vás, kde by mohla být chyba? Vyříznuté ryby? Díky za zpravu.

Nikl team

Dobrý den,
jsou situace, kdy i ty nejchytlavější montáže 100% nefungují. To může být způsobeno například tím, že kapři přijímají potravu velice opatrně. V tomto případě bychom Vám doporučili celou montáž co nejvíce zjmenit (samozřjemě v rámci možností). Zkuste například použít jiný menší háček (náš favorit pro tyto situace je úžasný Longshank Nailer ve velikosti 6 nebo 8) nebo například Wide Gape ve velikosti č.6.
Problém může být například i ve velikosti lovených ryb. Cranked hook ve velikosti 6 není ideální háček pro chytání malinkých kaprů, kteří ho nemůžou správně „nasát“. Jestli se nejedná o záběry malých kaprů, platí vše viz výše.
Při chytání s háčky Cranked hook se nám velice osvědčilo umisťovat boilie opravdu daleko od háčku – stadartně 3–6cm a dokonce v určitých případech až 10cm!!!. Zvláště při použití menších nástrah by to mohla být správná volba.
Hodně štěstí!

00103_cranked-hook.jpg


Návrat na přehled dotazů