Články

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 14 15 16 další »»

Jak na Blowback rig – kombinovaný návazec pro nahazování

15. 10. 2020, Nikl Team

Blowback rig je jeden z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných návazců při lovu kaprů. Hlavní předností návazce je jeho účinnost při záběrech opatrných kaprů. Tito dokáží nástrahu opakovaně nasát a zase ji vyplivnou, aniž by došlo k zaseknutí háčku. Díky použití kroužku, který klouže po ramínku háčku, se kapr dokáže zbavit nástrahy, háček však zůstane v jeho tlamě, přetáčí se a dojde k jeho záseku.

Celý článek →

Ronnie rig, aneb nechal jsem se unést dobou

24. 7. 2020, Jirka „Scopex“ Majer

Návazec ronnie rig není již v dnešní době potřeba nijak dlouze představovat, většina kaprařské veřejnosti ho používá. Tento systém navázání - uchycení háčku pouze navlečením na obratlík je ve světě známý již pěknou řádku let, ale k nám do ČR se ve větší míře dostal, cca před 3-4 lety, možná i dříve a v současné době se stává mezi rybáři čím dál více populárnější a používanější.

Celý článek →

Letní návraty

14. 7. 2020, Nikl Team

Léto je období, po kterém všichni lidé touží. Je to čas, kdy ubereme rychlostní stupeň a jen se prostě necháme unášet atmosférou prosluněných dnů, dlouhých teplých večerů a nocí. Bohužel toto období není úplně ideální pro lov kaprů. Teploty vzduchu i vody dosahují svého maxima. Ve vodě chybí kyslík a to ubírá na síle našich cílových ryb. Také musíme počítat s obleženými břehy vod, které jsou naplněny k prasknutí rybáři a rekreanty, hledajícími osvěžení. Nezřídka však všude tam, kde se zrovna hodláme docílit vytouženého záběru.

Celý článek →

1. Podpora mládeže 2020

3. 6. 2020, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady první termín letošní akce pod názvem Podpora mládeže.

Celý článek →

Maximálně využitý čas

11. 5. 2020, Nikl Team

Také patříte mezi rybáře, kteří čas vyvažují zlatem?! Minimum času na samotný lov, jen pár hodin v týdnu po práci. Dobré vody s velkými rybami minimálně 50 km od bydliště. K tomu přidejme ještě jeden nebo dva kilometry dlouhé výšlapy s ořezanou výbavou, protože "hotspoty" bývají prostě nejdál! Pak zase o půlnoci balit, cesta zpátky domů, příjezd o půl 2 ráno a v 6 zase do práce! K tomu pár špatných vycházek! Vyplatí se to? Máme v tom pokračovat? Odpověď najdeme na konci tohoto článku.

Celý článek →

Podzimní řeka

30. 3. 2020, Nikl Team

Letošní výpravu na podzimní Labe jsme naplánovali společně s parťákem Pavlem Novákem. Krátkou zprávu od vody z této akce jsme již dříve zveřejnili. V tomto článku zmíním podrobněji něco málo o naší taktice a technice lovu na podzimní řece.

Celý článek →

Nikl/Carp´R´Us & Habakuk tým na IBCC 2019

20. 1. 2020, Nikl Team

„Čau Járo, nechtěl bys jet s námi v dubnu závodit na IBCC? ... Jasně, proč ne!“ A tak to všechno začalo. Když mi kluci nabídli, abych s nimi vyrazil do Maďarska, bral jsem to jako příležitost, šanci se naučit něco nového a získat zkušenosti, které jinde nezískáte, ale ani zdaleka jsem netušil, jak obrovská škola to bude!

Celý článek →

Kde nás můžete zastihnout ?

9. 1. 2020, Nikl Team

Tak jako každý rok, tak i letos se v zimních měsících pořádá po spousty výstav, přednášek a carp show. My samozřejmě na většině z nich chybět nebudeme a zde je seznam akcí, kde nás najdete.

Celý článek →

Otevírací doba během Vánočních svátků - inventura

13. 12. 2019, Nikl Team

Vážení zákazníci, touto cestou Vás chceme informovat o otevírací době naší kamenné prodejny v Kolíně a o expedici eshopových objednávek mezi vánočními svátky.

Celý článek →

Obr z pískovny

4. 12. 2019, Nikl Team

Zdravím všechny slušné rybáře, letos jsem si pro lov kaprů opět zvolil konec září, kdy se mi celkem dařilo i v předešlých letech. A hlavně mohu ještě využít delší dobu lovu a krásně vysluněné dny na této obrovské pískovně přes 100 hektarů, kde se stal jeden z břehů mým domovem na parádních 10 dní.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 14 15 16 další »»