Články

«« předchozí 1 2 3 6 7 8 9 10 12 13 14 další »»

IBCC 2019

24. 4. 2019, Nikl Team

Přátelé rybařiny, letošní přenos z právě ukončeného IBCC nebyl tak aktivní, jako předešlé ročníky, avšak důvod byl na jednoduchý - hned na začátku se nám povedlo zle nalosovat a naše místo svou "produktivitu" potvrzovalo po celo dobu závodu. Chtěl bych poděkovat všem Nikl týmům, ti jenž dobře nalosovali, si vedli na výbornou a svými výkony naši značku skvěle prezentovali. Maďarskému Nikl týmu se povedlo vyhrát sektor, Carp Riders skončili na druhém místě v sektoru, nemůžeme zapomenout ani na Honzu Dadáka, jenž i přesto, že loví za Trakker tým, stále používá produkty Nikl a jemuž se povedlo vyhrát kategorii "Big fish", díky balatonskému "tanku" na váze 26kg. Jedná se o jednoho z momentálně nejtěžších kaprů na Balatonu. Nejlepšího výsledku a to i mezi všemi českými týmy, dosáhl můj syn Kája a jeho parťáci Martin Hrdý a Jarda Vrána - do poslední chvíle bojovali o nejvyšší příčky, ale nakonec skončili na 4.místě. Když vezmeme v potaz, že se jednalo o jejich první vystoupení na IBCC, jedná se o fantastický úspěch. Klukům gratuluji a jsem na ně pyšný. Přesto, že se nám s Milošem a Martinem letos nedařilo, příští ročník vyrazíme znovu na 100%. Balatonské IBCC je prostě perfektní závod - každý rok, můžete vyhrát z úplně jiného místa, podmínky se neustále mění a nikdy není nouze napínavé zážitky! Karel Nikl

Celý článek →

1. Podpora mládeže 2019

1. 4. 2019, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady další termín letošní první akce pod názvem Podpora mládeže.

Celý článek →

Až na dno!

18. 3. 2019, Radek Holub

Uplynulou sezónu jsem se k vodě nedostával příliš často a vždy to byly pouze popracovní výpady na jednu, maximálně dvě noci. Při každém odjezdu od řeky na místa putovalo řádné množství kuliček, a nejen to ve mně evokovalo myšlenky a představy, jak se kapři na ničím nerušeném místě krmí. Lysec perfektních tvarů, jenž svým pupíkem rozráží jemné sedimenty na říčním dně, zatím co se může v klidu krmit, nikde žádný napnutý vlasec, jehož dotek pod vodou zapůsobí jako rána elektrickým proudem? To nezní vůbec špatně, co říkáte?

Celý článek →

Nikl&Sonik Extreme Casting Show 2019

6. 3. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Je to až neuvěřitelné, jak to vše strašně letí a zanedlouho je před námi již 5 .ročník extrémní soutěže v hodu do dálky. K této královské disciplíně jsou již tradičně připojeny i jiné dovednostní soutěže. Jednou z nich je nově i hod spombovým prutem Trakker Propel a raketou Nikl spider spod na přesnost.

Celý článek →

Přednášky a výstavy 2019

9. 1. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Kde nás můžete v roce 2019 zastihnout?

Celý článek →

Otevírací doba během Vánočních svátků - inventura

14. 12. 2018, Nikl Team

Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat, že od 2.1. - 13.1. 2019 bude naše kamenná prodejna v Kolíně z důvodu probíhající inventury uzavřena. Otevírací dobu mezi Vánočními svátky vidíte na přiloženém plakátu. Děkujeme za pochopení, Nikl Team

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

11. 12. 2018, Miloš Švihorík

2.část – Longshank Nailer ATS Zdravím vás priatelia. Som rád, že sa vám takýto mini seriál o háčikoch páči. Presvedčujú ma o tom reakcie viacerých z vás. Chodia mi ďalšie a ďalšie otázky, poznatky a fotografie vašich montáží, či to máte správne a podobne. Samozrejme ma to veľmi teší a aj v tomto diely sa pozrieme podrobne na ďalší model háčika od anglického výrobcu Carp ´R´ Us a to môj najobľúbenejší - Longshank Nailer ATS.

Celý článek →

Neodvratný nástup podzimu

21. 11. 2018, Nikl Team

Čas konstantně utíká, čas letí a na nikoho nehledí. Rozhodl jsem se po dlouhém zkoušení konkrétní montáže a nedávné výpravě napsat článek, ve kterém není nic převratně nového, spíše zopakování a přiblížení určitých úskalí a chyb, pro některé z jiného úhlu pohledu, pro jiné z již známého.

Celý článek →

WCC 2018 – dvacáté výročí v plné parádě!

16. 11. 2018, Nikl Team

Je těžké uvěřit, že legendární závod World Carp Classic letos oslavil již svou dvacátou reprízu a byla to oslava nad míru povedená. WCC 2018 se znovu jako minulý rok, konalo ve svém spirituálním domově na francouzském Lac de Madine. Jezero jako by si samo uvědomovalo váhu dvacátého ročníku a posílalo po celou dobu klání závodníkům jeden rybí klenot za druhým. Bylo těžké si představit, že by šlo překonat loňský ročník, kdy se tahali neuvěřitelní kapři a celý závod byl vypointován téměř pohádkovým vítězstvím Tima Paisleyho a Lee Jacksona. Leč stalo se, a opět u toho nechyběl náš Nikl – Carp´R´Us tým!

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

25. 9. 2018, Miloš Švihorík

Predator ATS Zdravím priatelia. Mnoho z vás mi píše s prosbou o radu ako správne naviazať ten, či onen háčik. Že sa vám ryby vypínajú (vyrezávajú), že máte záber a seknete do prázdna, alebo, že sú ryby chytené zvonka a pod., že sa vám narovnávajú háčiky... Pravda je taká, že dokonalý háčik, šnúrka, rovnátko a vlastne celá montáž neexistuje a myslím, že ani nikdy nebude. Predsa len si musíme uvedomiť, že sa snažíme chytať kapry, čo sú živočíchy, z ktorých každý je trochu odlišní. Neprijímajú potravu na 100% vždy rovnako. Vplýva na to neuveriteľné množstvo faktorov a okolností. Počasie, ročné obdobie, denná doba, tlak, priehľadnosť vody, podložie na ktorom chytáme, samotná aktivita a nálada rýb a mnohé ďalšie aspekty, ktoré často ani nevieme odpozorovať.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 6 7 8 9 10 12 13 14 další »»