Články

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 13 14 15 další »»

Konec září na nové pískovně

8. 10. 2019, Nikl Team

Ahoj všem, měsíc dopředu mám naplánovanou týdenní dovolenou, kterou chci využít ke konci září k pobytu na hlubší pískovně, kterou mám předem vytipovanou. A kde jsem chytal naposledy ještě ve školním věku před 26lety.

Celý článek →

Náročná výprava do Francie – lov z pontonu

1. 10. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Tak jako každý rok, tak i letos jsem byl rozhodnutý vyrazit na dvoutýdenní výpravu za kapry do Francie. Je to můj již takový rituál, že první delší jarní výpravu v nové sezoně zahajuji právě ve Francii. V této zemi jsem poprvé rybařil již před více jak 13 lety a stále mě to nepustilo. Někdy si sám sobě kladu otázku, proč vlastně do zahraničí jezdím, vždyť i u nás se již v dnešní době dají na svazových revírech chytat krásné ryby (mnohdy i větší než ve Francii), ale vždy si odpovím stejně. Potřebu nějakou změnu, chci poznat něco nového, užít si klidu a zažít zase trochu jiné dobrodružství, než u nás v ČR.

Celý článek →

3. Podpora mládeže 2019

11. 9. 2019, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady další termín letošní první akce pod názvem Podpora mládeže.

Celý článek →

V nečekanou chvíli

5. 9. 2019, Nikl Team

V druhé půlce měsíce dubna jsem se vydal na svou první letošní výpravu, od které jsem nečekal žádné zázraky, ale opak byl pravdou. Vydal jsem se na vodu, která mě zaujala svou panenskou přírodou a početně menší osádkou větších kaprů do 15 kg. Nejsem typ kapraře, co by se honil za kapry 20+, 30+ kg, ale když vím, že na konkrétním revíru se pohybují ryby s maximální hmotnosti okolo deseti kilogramů, tak je to pro mě větší výzva, jelikož nejde jen o kila, ale o hlubší myšlenku, příběh.

Celý článek →

Pocitová záležitost

23. 8. 2019, Matěj Šole

Každý z nás si zcela jistě dokáže představit situaci, kdy se nacházíme na pohádkovém revíru snů, s průzračně čistou vodou a obsádkou trofejních kaprů, kde pomocí moderní techniky objevíme dokonalé místo jako z učebnice a na něj položíme námi prezentovanou montáž. Teď již pouze čekáme na okamžik, kdy kapr pojede ve správný čas, kolem místa, najde naši nástrahu a udělá nám tolik vytoužený záběr.

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

9. 7. 2019, Miloš Švihorík

3.část – Centurion 2000 ATS Ubehol ďalší mesiac a ja sedím znovu za klávesnicou počítača a prehrabávam sa v otázkach a ohlasoch, ktoré mi od vás prišli na predchádzajúce články. Naozaj mi prosím odpustite, ale na všetky sa odpovedať nedá a ako tak na to pozerám, urobím to zasa tak jednoducho a systematicky ako predošlé dva diely. V oboch som sa vám snažil priblížiť problematiku naviazania viacerých možností háčikov rôznych tvarov a v neposlednom rade niečo z tej aspoň podľa mňa veľmi dôležitej rybárskej etiky.

Celý článek →

Trumf v rukávu

20. 6. 2019, Honza Kořenek

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře. Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si zmiňované množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Celý článek →

Vychádzajúce slnko

13. 6. 2019, Nikl Team

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre.

Celý článek →

Trofejná jeseň

29. 5. 2019, Nikl Team

A opäť tu bola jeseň! Neviem čím to je, asi vekom alebo rýchlym životným štýlom, no zdá sa mi, že pribúdajúcimi rokmi nám tá naša kaprárska sezóna plynie stále akosi rýchlejšie. Predtým ako vám rozpoviem môj príbeh sa musíme vrátiť o pár desiatok dní vzad. Neviem presný dátum no myslím, že to bolo niekedy v júni kedy nastal pre mňa ale aj pre náš spolok UltimateCarp významný zlom.

Celý článek →

Dobrodružství za hranicemi

30. 4. 2019, Honza Kořenek

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 13 14 15 další »»