Články

«« předchozí 1 2 3 8 9 10 11 12 15 16 17 další »»

Tipy montáže pro daleký odhoz

5. 3. 2021, Nikl Team

V dnešní době je čím dál, tím častěji potřeba nahazovat na své maximum a tím chytat z velkých dálek. Při tomto druhu lovu, je potřeba mít 100% spolehnutí na montáže. Jak z kvalitativního hlediska, tak z hlediska, že nedojde k jejich zamotání při letu. Proto bych chtěl v tomto krátkém článku dát pár typů na volbu montáží pro daleký odhoz.

Celý článek →

Keď na dĺžke naozaj záleží

25. 2. 2021, Nikl Team

Ak chceme byť pri love kaprov a celkovo pri vode úspešní, musíme sa držať troch jednoduchých no potrebných faktorov, ktoré nám pri jemnej dávke šťastia vedia tento úspech v podobe úlovku priniesť. Existujú tri najčastejšie skloňované faktory: 1. Správny výber miesta 2. Prezentácia nástrahy 3. Správne zvolená nástraha a kŕmenie Poďme si v tomto krátkom článku povedať niečo o „Prezentácii nástrahy“. Samozrejme na to aby sme mohli byť úspešný a docieliť pri vode kontakt s úlovkom je veľmi dôležité aby kapor vedel našu nástrahu pod háčikom bez akéhokoľvek podozrenia nájsť a nasať. Veď si len predstavte, že sedíte dlhé hodiny niekedy možno aj dni na brehu vašej obľúbenej rieky, či na brehu vášho obľúbeného jazera a vaša montáž je zapadnutá niekde v travinách, prípadne zarytá niekde v bahne, či zapadnutá medzi kameňmi. Zamysleli ste sa niekedy nad tým ? Za mňa musím povedať, že sa nad tým zamýšľam niekoľko krát počas každej výpravy za kaprami. Viem, že samozrejme nie je možné úplne odstrániť tieto nežiadúce situácie pod vodou ale vieme sa im v čo možno najväčšej miere vyhnúť a ich vplyv minimalizovať čo najviac.

Celý článek →

Ronnie Rig - Adam Mičo

2. 2. 2021, Nikl Team

Už nějakou dobu se věnuji lovu převážně na velkých stojatých vodách, kde se bohužel nemůže zavážet, a tak je jedinou možností lov z odhozu. Většina zajímavých míst skrývá své poklady daleko za hranicí 100 metrů. Při lovu na velkou vzdálenost je potřeba upravit své vybavení, ať už ve formě kvalitních prutů, krátkých návazců nebo použití pletené šňůry místo šokového vlasce. Takovéto změny usnadní lov a přinesou krásné úlovky, které byste hledali kousek od břehu marně.

Celý článek →

Skrytý ráj

25. 1. 2021, Nikl Team

Je tomu už několik let, co jsem se dozvěděl o této vodě. Jednou táta přišel s tím, že mu jeho kamarád nabídnul, abychom si k němu přijeli zachytat. Vlastní totiž velká pole a lesy, kde se mimo jiné nachází i starý rybník. Tato voda vznikla po vytěžení jílu, ze kterého se kdysi vyráběly cihly. Tato voda byla kdysi soukromým revírem, ale po špatných zkušenostech s rybáři, kteří zde nebyli schopní udržovat pořádek, tuto možnost zrušil. Vzhledem k tomu, že je celý areál oplocený, tam teď má přístup jen pár lidí, kteří sem občas zajedou.

Celý článek →

Čekání na záběr v zimě

12. 1. 2021, Nikl Team

Posledních několik let mám v průběhu zimy stejné přání. Pokusit se ulovit kapra v zimním období (pro mě to znamená od prosince do konce února) s pomyslnou třešničkou na dortu v podobě fotografie s kaprem a sněhovou nadílkou okolo. Pokud však žijete, stejně jako já, v dostatečné vzdálenosti od míst, kde se v průběhu zimy kapři pravidelně loví, klesají šance na jejich ulovení téměř na minimum. Když ale nastane příznivá předpověď počasí a okolní vody nejsou pod ledovou pokrývkou, snažím se co nejrychleji využít šanci a nahodit na některém z dobrých zimních míst.

Celý článek →

Otevírací doba během vánočních svátků

21. 12. 2020, Nikl Team

Vážení zákazníci, touto cestou Vás chceme informovat o otevírací době naší kamenné prodejny v Kolíně a o expedici e-shopových objednávek mezi vánočními svátky.

Celý článek →

LONG SHANK NAILER ATS

7. 12. 2020, Nikl Team

Na internetu už toho bylo napsáno mnoho o rybářských háčcích a každý má ten svůj oblíbený. Já už jsem vyzkoušel mnoho tvarů a typů háčků od různých firem za celou dobu, co rybařím. Ale jednoznačně nejspolehlivějším háčkem z mého pohledu, se kterým jsem se za celou dobu setkal, je Longshank Nailer ATS od společnosti Carp'R'Us.

Celý článek →

Nebojte se malých nástrah

25. 11. 2020, Nikl Team

Je březen, poslední mrazíky se z rána opírají do zimního přehozu a podběrák do 5 vteřin namrzá. Královna zima už ztrácí svou moc a pomyslné žezlo začíná přebírat jaro. Dech naplněn adrenalinem se odráží ve světle čelovky a já sedím na zemi pokryté jinovatkou a užívám si okamžik vítězství! Svírám v rukou prut a podběrák zároveň - má cesta je u konce. Znova během pár hodin přemluvit k záběrů další perfektní rybu. Je perfektní. Starý opatrný válečník, všemi pastmi mazaný. Ale přeci jen má slabé místečko. A právě na tohle téma jsem se rozhodl napsat svůj článek a pokusit se vám poradit, jak takové ryby v krátkém časovém intervalu přelstít. Jedná se o moje eso v rukávu a tohle eso má maximálně 15mm!

Celý článek →

Jak na Blowback rig – kombinovaný návazec pro nahazování

15. 10. 2020, Nikl Team

Blowback rig je jeden z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných návazců při lovu kaprů. Hlavní předností návazce je jeho účinnost při záběrech opatrných kaprů. Tito dokáží nástrahu opakovaně nasát a zase ji vyplivnou, aniž by došlo k zaseknutí háčku. Díky použití kroužku, který klouže po ramínku háčku, se kapr dokáže zbavit nástrahy, háček však zůstane v jeho tlamě, přetáčí se a dojde k jeho záseku.

Celý článek →

Ronnie rig, aneb nechal jsem se unést dobou

24. 7. 2020, Jirka „Scopex“ Majer

Návazec ronnie rig není již v dnešní době potřeba nijak dlouze představovat, většina kaprařské veřejnosti ho používá. Tento systém navázání - uchycení háčku pouze navlečením na obratlík je ve světě známý již pěknou řádku let, ale k nám do ČR se ve větší míře dostal, cca před 3-4 lety, možná i dříve a v současné době se stává mezi rybáři čím dál více populárnější a používanější.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 8 9 10 11 12 15 16 17 další »»