Články

«« předchozí 1 2 3 8 9 10 11 12 16 17 18 další »»

Jak vybrat nahazovací prst?

8. 5. 2021, Petr Hrzán

Někdy nám stačí zhoupnout nástrahu pod větve nakloněné nad vodní hladinou a někdy je třeba celou montáž dopravit na větší vzdálenost.

Celý článek →

Dipování

24. 4. 2021, Petr Hrzán

Tak přesně tento produkt nesmí chybět v žádném „baitbagu“. Lahvička doslova našlapaná směsí liquidů, esencí, olejů a koření.

Celý článek →

Rohlíkové boilies

17. 4. 2021, Petr Hrzán

Každý z vás tuto nástrahu určitě dobře zná a alespoň jednou na ní chytal. Stlačené pečivo do tvaru kuličky jejíž středem vede bavlněná šňůrka, která zajišťuje asi nejrychlejší způsob nastražení pod háček, který známe.

Celý článek →

Jarní chytání na řece očima Tomáše Čermáka

15. 4. 2021, Tomáš "Tomka" Čermák

Rád bych se s Vámi stručně podělil o zkušenosti z jarního lovu kaprů na řece. V první řadě berte v potaz, že to jsou pouze mé poznatky a zkušenosti, které nemusejí fungovat na každé vodě. Vždy je důležité, se zaměřit na konkrétní typ vody, a i ve chvíli, kdy se 2 lokality zdají být téměř totožné, nemusí zdánlivé „jistoty“ fungovat – co skvěle klape na jednom úseku řeky, může být na jiném naprostým propadákem, ať již jde o nástrahy, loviště nebo taktiku. Na každý pád, je jarní lov jedním z mých nejoblíbenějších období z celého roku, které zpravidla dělím na dvě části.

Celý článek →

Správný výběr rakety

10. 4. 2021, Petr Hrzán

V předešlém mini článku jste dostali pár tipů, jak správně vybrat vrhací tyč, ale co správný výběr zakrmovací rakety?

Celý článek →

Správný výběr kobry

1. 4. 2021, Petr Hrzán

Zakrmování je nedílnou součástí lovu především kaprovitých ryb, ale výběr správné pomůcky pro dopravení krmení na lovné místo je mnohdy oříšek. Níže naleznete základní údaje, kterými se můžete řídit při výběru a neudělat krok vedle.

Celý článek →

Tipy montáže pro daleký odhoz

5. 3. 2021, Nikl Team

V dnešní době je čím dál, tím častěji potřeba nahazovat na své maximum a tím chytat z velkých dálek. Při tomto druhu lovu, je potřeba mít 100% spolehnutí na montáže. Jak z kvalitativního hlediska, tak z hlediska, že nedojde k jejich zamotání při letu. Proto bych chtěl v tomto krátkém článku dát pár typů na volbu montáží pro daleký odhoz.

Celý článek →

Keď na dĺžke naozaj záleží

25. 2. 2021, Nikl Team

Ak chceme byť pri love kaprov a celkovo pri vode úspešní, musíme sa držať troch jednoduchých no potrebných faktorov, ktoré nám pri jemnej dávke šťastia vedia tento úspech v podobe úlovku priniesť. Existujú tri najčastejšie skloňované faktory: 1. Správny výber miesta 2. Prezentácia nástrahy 3. Správne zvolená nástraha a kŕmenie Poďme si v tomto krátkom článku povedať niečo o „Prezentácii nástrahy“. Samozrejme na to aby sme mohli byť úspešný a docieliť pri vode kontakt s úlovkom je veľmi dôležité aby kapor vedel našu nástrahu pod háčikom bez akéhokoľvek podozrenia nájsť a nasať. Veď si len predstavte, že sedíte dlhé hodiny niekedy možno aj dni na brehu vašej obľúbenej rieky, či na brehu vášho obľúbeného jazera a vaša montáž je zapadnutá niekde v travinách, prípadne zarytá niekde v bahne, či zapadnutá medzi kameňmi. Zamysleli ste sa niekedy nad tým ? Za mňa musím povedať, že sa nad tým zamýšľam niekoľko krát počas každej výpravy za kaprami. Viem, že samozrejme nie je možné úplne odstrániť tieto nežiadúce situácie pod vodou ale vieme sa im v čo možno najväčšej miere vyhnúť a ich vplyv minimalizovať čo najviac.

Celý článek →

Ronnie Rig - Adam Mičo

2. 2. 2021, Nikl Team

Už nějakou dobu se věnuji lovu převážně na velkých stojatých vodách, kde se bohužel nemůže zavážet, a tak je jedinou možností lov z odhozu. Většina zajímavých míst skrývá své poklady daleko za hranicí 100 metrů. Při lovu na velkou vzdálenost je potřeba upravit své vybavení, ať už ve formě kvalitních prutů, krátkých návazců nebo použití pletené šňůry místo šokového vlasce. Takovéto změny usnadní lov a přinesou krásné úlovky, které byste hledali kousek od břehu marně.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 8 9 10 11 12 16 17 18 další »»