Články

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 14 15 16 další »»

Ronnie rig, aneb nechal jsem se unést dobou

24. 7. 2020, Jirka „Scopex“ Majer

Návazec ronnie rig není již v dnešní době potřeba nijak dlouze představovat, většina kaprařské veřejnosti ho používá. Tento systém navázání - uchycení háčku pouze navlečením na obratlík je ve světě známý již pěknou řádku let, ale k nám do ČR se ve větší míře dostal, cca před 3-4 lety, možná i dříve a v současné době se stává mezi rybáři čím dál více populárnější a používanější.

Celý článek →

Letní návraty

14. 7. 2020, Nikl Team

Léto je období, po kterém všichni lidé touží. Je to čas, kdy ubereme rychlostní stupeň a jen se prostě necháme unášet atmosférou prosluněných dnů, dlouhých teplých večerů a nocí. Bohužel toto období není úplně ideální pro lov kaprů. Teploty vzduchu i vody dosahují svého maxima. Ve vodě chybí kyslík a to ubírá na síle našich cílových ryb. Také musíme počítat s obleženými břehy vod, které jsou naplněny k prasknutí rybáři a rekreanty, hledajícími osvěžení. Nezřídka však všude tam, kde se zrovna hodláme docílit vytouženého záběru.

Celý článek →

1. Podpora mládeže 2020

3. 6. 2020, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady první termín letošní akce pod názvem Podpora mládeže.

Celý článek →

Maximálně využitý čas

11. 5. 2020, Nikl Team

Také patříte mezi rybáře, kteří čas vyvažují zlatem?! Minimum času na samotný lov, jen pár hodin v týdnu po práci. Dobré vody s velkými rybami minimálně 50 km od bydliště. K tomu přidejme ještě jeden nebo dva kilometry dlouhé výšlapy s ořezanou výbavou, protože "hotspoty" bývají prostě nejdál! Pak zase o půlnoci balit, cesta zpátky domů, příjezd o půl 2 ráno a v 6 zase do práce! K tomu pár špatných vycházek! Vyplatí se to? Máme v tom pokračovat? Odpověď najdeme na konci tohoto článku.

Celý článek →

Podzimní řeka

30. 3. 2020, Nikl Team

Letošní výpravu na podzimní Labe jsme naplánovali společně s parťákem Pavlem Novákem. Krátkou zprávu od vody z této akce jsme již dříve zveřejnili. V tomto článku zmíním podrobněji něco málo o naší taktice a technice lovu na podzimní řece.

Celý článek →

Nikl/Carp´R´Us & Habakuk tým na IBCC 2019

20. 1. 2020, Nikl Team

„Čau Járo, nechtěl bys jet s námi v dubnu závodit na IBCC? ... Jasně, proč ne!“ A tak to všechno začalo. Když mi kluci nabídli, abych s nimi vyrazil do Maďarska, bral jsem to jako příležitost, šanci se naučit něco nového a získat zkušenosti, které jinde nezískáte, ale ani zdaleka jsem netušil, jak obrovská škola to bude!

Celý článek →

Kde nás můžete zastihnout ?

9. 1. 2020, Nikl Team

Tak jako každý rok, tak i letos se v zimních měsících pořádá po spousty výstav, přednášek a carp show. My samozřejmě na většině z nich chybět nebudeme a zde je seznam akcí, kde nás najdete.

Celý článek →

Otevírací doba během Vánočních svátků - inventura

13. 12. 2019, Nikl Team

Vážení zákazníci, touto cestou Vás chceme informovat o otevírací době naší kamenné prodejny v Kolíně a o expedici eshopových objednávek mezi vánočními svátky.

Celý článek →

Obr z pískovny

4. 12. 2019, Nikl Team

Zdravím všechny slušné rybáře, letos jsem si pro lov kaprů opět zvolil konec září, kdy se mi celkem dařilo i v předešlých letech. A hlavně mohu ještě využít delší dobu lovu a krásně vysluněné dny na této obrovské pískovně přes 100 hektarů, kde se stal jeden z břehů mým domovem na parádních 10 dní.

Celý článek →

Splněný sen!

19. 11. 2019, Nikl Team

Psal se rok 2010, když jsme poprvé jeli na rodinnou dovolenou na Pálavská jezera, konkrétně na největší nádrž číslo 5. V té době jsem s kaprařinou začínal a hlavní nástrahou pro mě byla kukuřice. Vzpomínám si na jednu takovou perličku z té doby, kdy všechny rybářské weby přetékaly reklamou na 3XL od Karla Nikla. Nakonec jsem taťku přesvědčil, abychom objednali kilo tohoto mraženého zázraku. Ve zkratce to dopadlo tak, že při sušení na okně nám pytlík v noci spadl na zem a ježek, který přebýval pod chatou,si na tom určitě hodně pochutnal. Abych ale neodbíhal od tématu. Díky této dovolené, kde mě obrovská vodní plocha natolik ohromila, jsem věděl,že tady určitě nejsem naposledy. Své tomu přidali i kapři, kteří s námi náramně spolupracovali. Byla to sorta do 70 cm, ale znáte to, v těch začátcích to pro mě bylo něco krásného.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 7 8 9 10 11 14 15 16 další »»