Články

«« předchozí 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 další »»

Do třetice na jistotu

24. 7. 2017, Mára "Vožuch" Voženílek

Letošní zima byla dlouhá, takže bylo dostatek času přemýšlet nad tím, kam do zahraničí se na jaře podívat. Francie byla jasná, ale kam konkrétně, to jsem stále nevěděl. Úrodných a zajímavých vod je ve Francii dostatek, takže bylo z čeho vybírat, ale ač jsem byl rozhodnutý pro jednu štěrkovnu stále ve mě hlodala myšlenka, že bych se potřetí a naposledy vydal na vodu, kterou jsem předchozí dvě jara navštívil.

Celý článek →

2. Podpora mládeže 2017

14. 6. 2017, Jirka „Scopex“ Majer

Máme tu další, v letošním roce již druhou akci pro naše mladé, začínající a zapálené rybáře pod názvem Podpora mládeže! Jsme přesvědčeni o tom, že tento projekt má budoucnost a proto to děláme!

Celý článek →

Lov kaprov v husto zarastených vodách

7. 6. 2017, Martin Ondrejíčka

Na túto tému sa za roky popísalo už pomerne dosť, ale aj napriek tomu by som sa chcel vyjadriť v pár vetách o tomto extrémnejšom love, ktorý ma fascinoval už v mojich začiatkoch a tak mi prirástol k srdcu. Pomerne dosť ľudí vyhľadáva čisté štrkoviská ,rieky, nádrže na ktorých je lov o čosi jednoduchší, ako na tomto type vôd kde 70% vodnej plochy tvorí hustý porast a nie vždy sa to každému páči , preto sa väčšina ľudí takýmto typom vôd z ďaleka vyhýba. Nakoľko v našej organizácii je drvivá prevaha miestnych jazier husto zarastených, nezostávalo mi nič iné ,len sa vydať na púť týmto extrémom.

Celý článek →

AQUA PRODUCTS v podání Jindry Uhlíka

2. 6. 2017, Nikl Team

Jindra si velice oblíbil produkty prestižní s stylové značky Aqua products.

Celý článek →

Cesta za snem – díl první

31. 5. 2017, Matěj Šole

Každý měl zcela jistě někdy nějaký sen. Ať už splnitelný nebo nesplnitelný. Znám mnoho lidí, kteří chtěli udělat díru do světa, ale vzhledem k tomu, že pro to nic neudělali a spíše čekali na zázrak, který by jim seslalo samo nebe, tak ani nevím, kde je jim dneska konec. Já měl od malička takový malý sen, kde jsem si přál v budoucnu něčeho dosáhnout. Prostě udělat něco, na co bych byl náležitě pyšný a zároveň hrdý. Něco, čím bych za sebou zanechal kus dobře odvedené práce.

Celý článek →

Blowback rig – kombinovaný návazec pro nahazování

30. 5. 2017, Honza Kořenek

Blowback rig je popisován jako ideální návazec pro stojaté a čisté vody, lze jej použít s plovoucím i potápivým boiliem. Hlavní předností návazce Blowback rig je jeho účinnost při záběrech opatrných kaprů, kteří dokáží nástrahu opakovaně nasát a zase ji vyplivnou. Díky použití kroužku, který klouže po ramínku háčku, se takový kapr zbaví nástrahy, háček však zůstane v jeho tlamě, přetáčí se a dojde k jeho záseku.

Celý článek →

V detailu je krása

22. 5. 2017, Matěj Šole

Jsou věci, které nám v životě udělají opravdovou radost - úlovek dvaceti kilového kapra, fotka na titulní stránce časopisu, nové auto, narození potomka, kariérní postup, atd. Pak jsou ale drobnosti, které nám občas udělají stejnou radost - pěkně navázaný návazec, dobře napsaný článek, pěkná fotka. A právě pěkné fotce bude věnovaný tento článek. V dobré fotce je totiž ukryta krása, které občas stačí pouze malý detail.

Celý článek →

Podpora mládeže 2017

28. 3. 2017, Jirka „Scopex“ Majer

I v tomto roce jsme si pro naše mladé, začínající kapraře připravili několik akcí pod názvem "Podpora mládeže". Jsme přesvědčeni o tom, že tento projekt má budoucnost a proto to děláme!

Celý článek →

Přednášky a výstavy Nikl Team 2017

26. 12. 2016, Nikl Team Jirka „Scopex“ Majer

Kde nás můžete zastihnout? Rok 2016 pro nás byl velice úspěšným rokem. Dařilo se nám jak na závodech, tak i při osobním rybaření. Tak jako každý rok, tak i v roce 2017 se budeme účastnit různých výstavních akcí a přednášek. Zde jsme pro Vás připravili seznam akcí, kde nás lze zastihnout. Můžete se těšit na bohaté přednášky v podání Karla Nikla, Jirky "Scopexe" Majera a Jana Dadáka. Těšíme se na Vás, Nikl Team

Celý článek →

Šest let čekání

20. 11. 2016, Mára "Vožuch" Voženílek

Podzim je tu, léto je za námi a já se dlouho neozval s nějakou zprávou od vody. Ryb jsem nachytal celkem dost a mezi nimi i opravdu slušné jedince, jen jsem je nechal uzrát na kartě fotoaparátu, protože jejich příliš rychlé vložení po ulovení na internetové stránky, popřípadě do časopisu nedělá někdy moc dobrotu.

Celý článek →

«« předchozí 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 další »»