Jakou selektivní směs zvolit a jak postupovat?

#1034 4. 2. 2010

Luboss: Cawte niklaci rad by som si od vas nechal poradit ake si mam spravit selektivne boiles z vasej kuchyne. Zmesi ktore ponukate su super no ale aj znama C4 podotykam dobre vysusena nedala pokoj kaprikom do troch kilo. Co mam pridavat do boiles okrem amk aby to nebral maly kapor? Chytavam vacsinov na sukromakoch. Dakujem...

Nikl Team

Ahoj Luboši,

problém s malými kapry je často věc, která dokonale znemožňuje rybaření. Proto je nutné se připravit tak, aby jsi vždy měl připravených několik variant, jak malé ryby selektovat. Pokusíme se Ti nastínit několik možných postupů a pár konkrétních tipů.

Co se týče návnad a nástrah, naším favoritem pro tyto situace je dobře vysušené boilie C4 nebo Food Signal, nebojte se průměrů 24 - 30mm a nastražení klidně 2 kuliček 24mm za sebou (v extrémním případě i 3). Do směsi C4 se nám osvědčilo přidávat kromě AMK CSL Komplexu také esenciální oleje, konkrétně do komplexu Squid - Octopus EO černý pepř v množství 24kapek na kilogram a také EO Asafoetida.

Je možné také používat selektivní dip, který vytvoříte smícháním tekuté potravy Captrack Liquid nebo Liquid Liver a velkým množstvím EO černý pepř. Nástrahy několik dní dipované v tomto dipu disponují velkou selektivní účinností.

Více než na samotnou selektivní nástrahu bychom se však soustředili na lovnou taktiku.

Je nutné nalézt místo, kde se nevyskytuje příliš malých kaprů. Pokud takové místo na revíru není, je nutné přizpůsobit vnadící strategii a snažit se malé kapry jakkoliv eliminovat.

Dobrým tipem je chytání pouze na samostatnou nástrahu bez jakéhokoliv krmení. Takto nahozená nástraha často ujde zrakům malých ryb a velký kapr má šanci jí najít.

Dalším tipem je chytání bokem od krmeného místa. Menší kapři se často vrhnou doprostřed zakrmené oblasti a zde se bezhlavě krmí vším, co najdou. Nástrahy nahozené bez vnazení nebo pouze s několika návnadami bokem (od 10ti do 50ti metrů) často přežijí atak malých piraní a velká ryba má opět čas je naléz.

Pokud ani toto nezabere, můžete zkusit trik, který občas používáme na rozlehlých přehradách. Pokud zde máme problém s malými rybami a místu stále maximálně věříme, do vzdálenosti alespoň 80 - 100m vysypeme jednorázově velké množství atraktivního krmení - nejčastěji xx kilogramů drobného partiklu - řepky, pšenice a podobně. Již několikrát se nám tato strategie osvědčila a malé ryby jsme tímto krokem odlákali do bezpečné vzdálenosti od našich lovných míst.

Přejeme co možná nejvíce úspěchů, Nikl team.

01034_dsc_0392.jpg


Návrat na přehled dotazů