Prezentace na panáčka

#104 30. 6. 2009

Majka: Dobrý den týme,potřebuju od Vás poradit.Při nastražení na panáčka lze mít i 2 stejně velké koule, nebo 1 musí být menší?(1 potápivá,1pop up).Jaká má být délka od obloučku háčku?
Chci použít úplně primitivní montáž:klasicky navázat háček bezuzlovým vázáním,a v úrovni špičky háčku zajistím hadičkou.A nad háčkem sloupnu asi 3-5 cm obalu na šňůrce.Bude prosím takto primitivně také fungovat?Děkuji.

Nikl team

Dobrý den,
při nastražení na panáčka lze někdy mít obě nástrahy stejně velké. Záleží však na vzplývavosti plovoucí kuličky a na stupni vysušení kuličky potápivé. Někdy se však stává, že například 20mm plovoucí kulička spodní kuličku zvedá. V tomto případě stačí plovoucí nástrahu lehce seříznout a vše přesně vyladit.
Jednodušší je ale používání o plovoucího boilie v trochu menším průměru než je potápivá kulička. Například 20mm + 16mm pop-up nebo 24mm + 20mm pop-up.
Máme výborné zkušenosti s umisťováním nástrah dále od háčku, a proto bychom Vám doporučili mít mezeru mezi obloučkem háčku a kuličkou boilie zhruba 1,5 – 3cm.
Vámi popsaná montáž by měla fungovat. Bude záležet zejména na háčku, který použijtete. Doporučíme Vám ještě jeden malý trik – na rozhraní stažené a tuhé části umístěte malý broček, který celou montáž zamaskuje ke dnu a také trochu pomůže otočení háčku do kaprova spodního pysku.

00104_1.jpg


Návrat na přehled dotazů