Jak vyzrát na Labské kapry v tomto období?

#1057 7. 2. 2010

lombastik: Zdravím,
Je polovina ůnora a já už nevydržím být bez kaprů,mám poblíž řeku labe a není zamrzlá tk bych vás poprosil o radu s čím a jak na ně vyzrát ve vodě která má 2-4stupnů,
Děkuji moc za odpovědi na všechny dotazy
Dotaz k produktu: Nikl Pelety 3XL, Carp Candy Fluoro, Nikl Booster 250ml, Boilie těsto

Nikl Team

Dobrý den,

v těchto podmínkách je opravdu velice těžké přemluvit nějaké kapry ke spolupráci. Není to však nereálné! I v mrazivých dnech se při správné lokalizaci dají kapři nachytat.

Pokud bychom nyní měli vyrazit na lov, bez váhání bychom sáhli po 16mm boilie 3XL (pokud si návnady vyrábíte sám, můžete použít i menší), obalovacím těstě 3XL, nových 10mm peletkách 3XL a případně bychom si vzali booster 3XL.

V ledové vodě je bezpodmínečně nutná opravdu správná lokalizace kaprů, které bychom věnovali maximální péči. Dále velmi dbáme na jemnost a efektivnost koncových sestav. Nebojte se používat tenké návazce (např. 15lb nebo i méně - např. vlasec 0,20mm) a malinké háčky (jemné návazce samozřejmě pouze v případě, že nechytáte ve vázkách) - např. náš nejoblíbenější Longshank Nailer vel. 8 či lehoučký Straightshank Nailer vel 6.

Pod háček v těchto podmínkách doporučujeme nastražit lehce seřízlé 16mm boilie 3XL, které následně obalíte tenčí vrstvou těsta 3XL (nebojte se použít více tekutého komplexu, v ledové vodě se to jistě vyplatí). Na druhý prut můžete vyzkoušet nastražit jednu nebo více 10mm pelet 3XL, které také doporučujeme obalit trochou těsta. Jako další alternativní nástrahu můžete vyzkoušet kuličku 3XL lehce přizvednout malou plovoucí kuličkou boilie nebo plovoucím kapřím bonbonem.

K nástraze se nám v takovýchto podmínkách mnohokrát osvědčilo přidávat malé PVA punčošky s drceným boilie.

Jako návnadu Vám doporučíme použít také trochu boilie 3XL a pokud Vám to vzdálenost lovného místa dovolí, určitě některé z návnad rozkrájejte na půlky a použijte také pár 3XL pelet. Celou krmnou dávku můžete navíc pro maximální atraktivitu prolít boosterem 3XL.

Jsme přesvědčeni, že postup, který jsme Vám výše popsali je cesta, kterou se v těchto extrémních podmínkách dá zaujmout maximum kaprů - samozřejmě opět při dodržení správné lokalizace kaprů. Výše popsaná taktika je také naše volba číslo 1 pro následující dny, kdy se již chystáme podívat kapříkům na zoubek :).

Přejeme mnoho úspěchů, Nikl team.

01057_dsc_0030.jpg


Návrat na přehled dotazů