Srpnová dovolená

#106 30. 6. 2009

Jaroslav Chovanec: Dobrý den mám na vás prozbu. První týden v srpnu jedu na dovolenou na rybník kde vím že jsou velké kusy ale mě se tam zatím povedlo chytit jen něco přez 70 cm. Největší hloubka rybníka je 15m a dno je zcela jistě bahnité.Již jsem vyzkoušel ovocné i masové a rybý boilies na klasický boilie návazec, ale přez to jsem nedocílil větší ryby.Tímto bych vás chtěl poprosit o radu jaké použít v tuto dobu boilies,návazce případně dipy děkuji moc a s přáním hezkého léta a rybolovu Chovanec

Nikl team

Dobrý den,
Vaše otázka je velice obecná a není lehké na ní jednoznačně odpovědět.
Nejdůležitější bude při Vašem lovu najít správné místo, kde se budou velké ryby krmit. Doporučujeme Vám vyzkoušet místa jak kousek od břehu (za předpokladu, že tam bude maximální klid), tak místa ve větší hloubce (klidně i přes 10m).
Co se týče boilie, vyzkoušejte dobře vysušené 3XL nebo například C4, o kterou by menší kapři neměli jevit takový zájem. Vyzkoušejte také prezentaci „na panáčka“, která někdy přináší více záběrů než klasické potápivé nástrahy.
Otázka návazců je také velice obecná. Záleží na tom, jestli zavážíte nebo nahazujete. Vyzkoušejte kombinované návazce (2/3 návazce jsou zhotoveny z tuhého materiálu – například fluorocarbon a 1/3 z měkké pletené šňůky) nebo úplně tuhé návazce z fluorocarbonu. Nebojte se ani menších háčků – doporučili bychom Vám zejména naše oblíbené háčky Longshank nailer vel. 6 s Mouthsnaggerem a do tvrdších podmínek Cranked Hook vel. 6 doplněný o Mouthsnagger.
Hodně štěstí…

00106_kombinaky.jpg


Návrat na přehled dotazů