Existuje nějaká finta na zabahněný revír?

#1070 8. 2. 2010

Bartoš František: dobrý den. Chtěl jsem se zeptat,minulý rok jsem zkoušel u nás chytat na 3XL ale neměl jsem skoro žádný úspěch jenom pár malých kapříků tak kolem 45cm.podotýkám silně zabahněný revýr.A letos bych chtěl skusit Mojito má vůbec cenu skoušet tyto koule když jsou na stejným základu.poraďte mi prosím co bych na takovou vodu měl skusit.Jakou směs nebo třeba skosit obalovací těsta a dát to na panáčka.Nebo skusit kapří bonbony atd.

Nikl Team

Dobrý den Františku.

To, aby kapři boilie 3XL vyloženě nechtěli, se stává opravdu jen velmi zřídka. Toto boilie funguje výborně na všech typech vod a je velmi vhodné i na zabahněné revíry. Ve vodě totiž způsobuje lokální změnu Ph a díky tomu je pro kapry i na velmi zabahněných vodách opravdu velice lákavé. Ve Vašem případě je ale možné, že chyba mohla být v něčem úplně jiném, než právě v nástraze. Dát Vám v tomto případě účinnou radu je proto velmi nelehké.

Proto, aby jste si byl naprosto jistý, že se nejedná o problém s nástrahou Vám poradíme na zabahněné vody jeden velice účinný trik. Vezměte si kbelík a do něj naberte čistou vodu z onoho revíru = bez obsahu sedimentu ze dna. Celou krmnou dávku boilie potom ponožte do této vody na asi 15-20 minut u čerstvého boilie, u velmi tvrdého dlouho sušeného potom přirozeně déle. Boilie by mělo do své povrchové vrstvy nasát tuto čistou vodu a po vhození na dno již díky tomu nepřijímá další vodu a s ní spojený pach bahna. Zkuste a uvidíte.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů