Jak si na jaře dobře zachytat kapry všech velikostí?

#1071 8. 2. 2010

Radim M.: Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jestli je vhodné v brzkém i pozdním jaru vnadit smícháním CSL pellet,3XL pellet,kukuřící,řepkou a to vše zalít boostrem 3XL.Popřípadě jestli zvolit jinou příchut boosteru.A pod háček pellet 3XL nebo kukuřici obalenou v boilies těstě 3XL.Nejde mi o lov kapitálních kousků,spíše o větší počet záběrů.Předem děkuji za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den Radime,

pokud bychom šli k vodě pouze na chvíli a snažili se nachytat co nejvíce kaprů (případně i línů a velkých cejnů) bez nároku na jejich velikost, bez váhání bychom sáhli po stejné nebo velice podobné směsi krmení.

Na závodech, kde se naši závodníci snaží také o nachytání maximálního počtu všech velikostí kaprů, se velice osvědčilo podobné směsi navíc zahustit method mixem nebo Vaší oblíbenou krmítkovou směsí a vytvarovat koule velikosti pomeranče (ty se dají s pomůckou Bait sling navíc efektivně vrhat na velkou vzdálenost).

Určitě Vám doporučíme booster 3XL. Pokud by jste chtěl zkusit i jiný, do tohoto mixu bychom sáhli nejspíše po Brusinkovém.

Jeden malý tip - i když je boilie těstem možné obalovat jakékoliv nástrahy, samotná kukuřice je tak výborná návnada i nástraha na všechny druhy kaprovitých ryb, že nevidíme příliš důvod jí obalovat v těstě 3XL. Zkuste na jeden prut použít 10mm peletku (v teplejší vodě nevydrží takto malé peletky nastražené několik hodin a je nutné je častěji přehazovat) 3XL obalenou těstem a na druhý samotnou kukuřici. Sám uvidíte, co budou kapři upřednostňovat.

Přejeme mnoho štěstí, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů