Co vše přidat do boilie mixu?

#1078 8. 2. 2010

martin: Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat jaký průměr vlasce je ideální na průměrný feedrový prut.A co dát do domácího boili,které dělám z hotové směsi,myslím tím co by tam mělo být,aby bylo atraktivní(jestli aminokoplex,CSL Atrakt komplex,Oil Atrakt complex,tekutou potravu,přírodní extrakt,esenci(rozpustnou ve vodě,olejovou,nebo alkoholovou bázi)),no je toho celkem dost ve Vaši nabídce a chtěl bych to nějak skvěle nakombinovat.

Nikl Team

Dobrý den Martine,

s výběrem vlasce na feeder nejste na úplně té správné adrese. Feederu se věnujeme opravdu okrajově, a tak Vám poradíme pouze dle našich skromných zkušeností - výběr vlasce na feeder není dle nás úplně klíčovou otázkou - zvolili bychom průměr mezi 0,16 - 0,25mm v závislosti na podmínkách, ve kterých s ním chcete lovit. Hlavní důraz by měl být kladen na vlasec, ze kterého budete vázat návazce. Ten by měl být tak tenký, jak jen může být. Pokud si myslíte, že jste schopný zdolat ryby na 0,10mm vlasec, použijte ten - jistě na něj budete mít spoustu záběrů. Pokud ale budete chytat v tvrdších podmínkách, budete muset sáhnout po silnějším kalibru.

Pokud mátezákladní mix koupený, doporučujeme dle přidat pouze Amino CSL komplex (příchuť volte dle hotového mixu) a do teplé vody poté trochu oleje - např. Lososový olej. Dále nic víc kromě vajec není příliš třeba.

Můžete se vydat i vlastní cestou a zkombinovat si tekutá aditiva sám - můžete přidat esenci, tekutou potravu, sladidla, esenciální oleje, oleje atd. - ale pokud s výrobou boilie začínáte, je jistě rozumnější a ekonomičtější sáhnout po hotovém Amino CSL komplexu, který všechny potřebné složky již obsahuje.

Přejeme mnoho úspěchů, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů