Šnůra Visible Touch - kolik se vejde na Long Cast?

#108 1. 7. 2009

Jaromír Kučera: Dobrý den, prosím Vás kolik metrů pletené šňůry Visible touch nebo invisible touch 0,17 mm - 15,4 kg budu potřebovat pro naviják SHIMANO BIG BAITRUNER LONG CAST

Nikl Team

Dobrý den,

s touto šňůrou nás v týmu rybaří celá řada a všichni ji používáme na cívkách velikosti 10 000 na různých modelech navijáků Shimano Ultegra. Pokud navíjíme na tyto cívky Visible Touch šňůru, použijeme 600 metrů. S tímto množstvím pletenky je cívka naplněna zcela ideálně.

Na Vašich Longcastech jsou v základu cívky odpovídající velikosti 14 000. Vezmeme-li v úvahu rozdíl v kapacitě námi používaných cívek a té Vaší, dostanete na svoje navijáky cca 800metrů této pletené šňůry. To je ovšem množství, které využijete opravdu jen při velmi speciálních situacích a zcela vyjímečně. Pokud chcete mít na cívce takto obrovskou zásobu šňůry, kapacitu navijáků na to máte :-) V praxi je to ale asi spíše zbytečné. Pokud opravdu nepotřebujete vyvážet na takovéto vzdálenosti, těch 600 metrů bude i pro Vás ideálním řešením. Zbytek kapacity cívky bychom jednoduše podmotali běžným vlascem. Důležitá věc je, navíjet šňůru na cívku navijáku na mokro. Vůbec nejlepší způsob je nechat originální cívku se šňůrou alespoň 2 hodiny ve vodě, aby se do ní dostala voda. Toto je nejlepší způsob jak navinout pletenku na naviják. Skvěle se Vám na cívce navijáku usadí a dotáhne.

U šňůry Visible Touch doporučujeme jednu podstanou věc. Jako suveréně nejlepší způsob jejího používání se nám osvědčilo na ni namotat na poslední metry 10–40metrů silného monofilu. Má to celou řadu výhod – pružnost posledních metrů, vysoká oděruvzdornost,finančně nenáročná výměna případně podřeného monofilu… Pro tento účel používáme nejčastěji monofily Millenium Head line, Shock-it nebo čirý No-Memory.

Lov kaprů s pletenou šňůrou je díky bezprostřednímu kontaktu s nástrahou, potažmo rybou něco poněkud odlišného. Pokud ale použijete pro tento účel opravdu vhodnou pletenou šňůru, rychle pochopíte, kolik výhod Vám její používání poskytuje. Šnůra navíc nestárne tak rychle jako monofilní vlasec a vydží Vám na navijácích řadu let. Přejeme dokonalý kontakt s kaprem na jakoukoliv vzdálenost a hodně úspěchů!

00108_dsc_0061.jpg
00108_dsc_0064.jpg

00108_dsc_0065.jpg


Návrat na přehled dotazů