Mám použít na dobře zarybněném revíru superselektivní dip?

#1080 9. 2. 2010

Karel: Dobrý den,dostal jsem typ na jeden soukromák ani né 3ha,je tu slušný počet kaprů 8-12 kg,těch největších 15-20+ jsou tu také.Chci v létě dostat nějakého obra.Byl bych zde úspěšný s velkým boilím v selektivním dipu dle p. Blažka?A jaké boilí od IB lze v tomto dipu dipovat? Dík.

Imperial Baits team

Dobrý den Karle,

podle informací, které jste o vašem revíru uvedl, se nedá jednoznačně předpovědět, co bude  nebude s určitostí fungovat. Je možné, že na dobře zarybněné vodě se spoustou středně velkých kaprů bude právě superselektivní dip tou správnou cestou k velkému kaprovi.

Na druhou stranu je ale i na takové vodě možné, že vlivem velkého rybářského tlaku budou ryby nervózní a nebude jednoduché je přimět k záběru ani s klasickými nástrahami. Faktorů, které na tak malé vodě braní ryb ovlivňují, je tolik, že nelze předpovědět průběh lovu...

Vždy ale máte možnost využít k lovu nejméně dva pruty, proto bychom se pokusili s každým prutem vyzoušet jinou taktiku. Na jednom vyzkoušejte větší kuličku dipovanou v tomto pálivém dipu, na druhý prut otom nastražte 21mm boilies - například Elite Strawberry s několika volnými návnadami kolem.

Dám uvidíte, jak budou ryby na předkládané nástrahy reagovat a který z přístupů bude na zdejší kapry platit...

Přejeme hodně úspěchů a pěkný den!

Návrat na přehled dotazů