Volba elektromotoru?

#1094 10. 2. 2010

adam: Dobry den, mel bych na Vas dotaz ohledne elektromotoru. Mám clun Skiper 240cm a chetl bych na nej poridit motor, ale nemam vubec predstavu jak vykonny. Jezdim jak na male vody tak i na velke vody kde je casto i silny vitr. Dival jsem se na motory MinnKota, neco kolem 40lb. Myslite, ze by to bylo dostacujici? Popripade jakou baterku k nemu. Predem diky

Nikl Team

Dobrý den Adame,

člun dlouhý 240cm rozhodně nepatří mezi největší, a proto také není příliš nutné pořizovat pro něj extrémně silný motor. Jsme si jisti, že motor od Vámi uvedené firmy v provedení Endura 38pro bude dostatečně silný, aby Vám dobře sloužil i ve velkých vlnách, silném říčním proudu nebo při převážení výbavy na větší vzdálenosti.

Zrovna před chvílí jsme na podobný dotaz odpovídali, takže Vám doporučíme, aby jste se na něj také podíval, třeba zde najdete nějakou užitečnou informaci.

K volbě baterky - pokud jste ochoten investovat peníze do originálních baterek Minkotta, určitě si je pořiďte. Sortiment této firmy je opravdu kvalitní a při dobré péči o baterku Vám bude sloužit dobře a dlouho. Ani jiné a levnější trakční baterky nejsou mnohdy špatné. Doporučujeme Vám poradit se však vždy s prodejcem, který má o svém sortimentu největší přehled a může Vám sofistikovaně poradit.

Určitě se však vyvarujte nákupu levných autobaterek, které lze často levně sehnat v supermarketech.

Přejeme dobrou ruku při výběru, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů