Jak správně nechat vysychat boilie 3XL?

#1103 11. 2. 2010

Petr: Dobrý den,koupil jsem si boilie 3XL a chci se zeptat jak ho správně a dlouho nechat vyschnout a jestli při vysychání neztrácí svoje aroma,děkuji za odpověd.
Dotaz k produktu: Nikl Booster 250ml

Nikl Team

Dobrý den Petře,

pokud chcete boilie 3XL řádně vysušené, doporučujeme Vám jej sušit minimálně týden - 14dní na dobře větraném místě. Samozřejmě, že jej můžete sušit ještě mnohem déle, ale tímto krokem logicky jako každé boilie postupně ztrácí svou atraktivitu (což může být samozřejmě často ku prospěchu věci ve smyslu vyšší selektivity boilie).

Během sušení se z boilie příliš esencí "neztratí". Při dlouhodobém sušení se boilie spíše "zatáhne" a vytvoří se na povrchu určitá méně atraktivní vrstva. Po vhození boilie do vody a následné rehydrataci (nasátí vody povrchem boilie) se však opět začnou všechny atraktivní složky z boilie uvolňovat.

Pokud by jste měl boilie až příliš vysušené a přál si jeho atraktivitu znovu oživit, doporučujeme použít naše nové boostery, které jsou k tomuto účelu jako stvořené.

V minulé sezoně jsme často používali dlouho vysušené boilie, které jsme těsně před použitím znovu zatraktivnili těmito roztoky. Tímto krokem jsme dosáhli velice tvrdého, avšak také silně atraktivního boilie, které sice ryby svou vůní a chutí lákalo, ale díky své tvrdosti malé ryby odrazovalo.

S podobně upravenými návnadami jsme zejména při letních krátkodobých výpravách nachytali spoustu pěkných kaprů.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů