Z jakého materiálu uvázat vlas?

#1122 13. 2. 2010

Radim: Dobrý den,
zakoupil jsem si u vás a budu používat Zarážky - BEAD & RING KIT. Jaký průměr pletenky požíváte k vytvoření vlasu na uchycení boilies?
Děkuji za radu
Radim

Nikl Team

Dobrý den Radime,

pokud chytáme s návazce s vlasem uvázaném na kroužku jezdícím mezi dvěma zarážkami po raménku háčku( sada Ring kit) , používáme v zásadě dva typy materiálů pro uvázání vlasu.

Prvním z nich je jemnější verze pletenky Smooth, která je díky způsobu pletení a jemnosti použitých vláken opravdu velmi nenápadná. Zkoušeli jsme v začátcích vlas uvázat také na speciální šňůrku Samson od Krystonu, která je přímo určená pro tento účel, ale při použití 24mm boilies a prudkého nahazování se nám prakticky pokaždé při náhozu přetrhla. Proto doporučujeme o hodně spolehlivější variantu s osvědčenou šňůrkou Smooth.

 

Druhá možnost je uvázat vlas z jemného fluorocarbonu. S tímto jsme začali experimetnovat před dvěma lety na jaře, kdy jsme měli velké problémy s drobnými rybami, které nám při neustálých útocích na naše nástrahy čato zamotaly háček s nástrahou tak, že nebylo možné v případě záběru kapra ho správně zaseknout. Monofilní vlákno slabého fluorocarbonu využité k uvázání vlasu však tento problém elegantně vyřešilo. Nejčastěji k tomu využíváme Clearwater 15lbs nebo již hotové vlasy Ready Hairs z fluorocarbonu, které začala Carp ´R´Us vyrábět jako velmi rychlý a pohodlný způsob použití fluorocarbonového vlasu...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů