Projeví se absence regulace citlivosti u hlásičů Snake?

#1133 14. 2. 2010

Frantšek: Zdravím,
stále uvažuji o zakoupení signalizátorů Snake DE-LUXE s příposlechem. V předchozích dotazech jsem se již vše potřebné dozvěděl, nicméně prosím o dovysvětlení ohledně nastavení citlivosti záběru, kterou bohužel Snake nemají. Jak to funguje v praxi (při větru, při záběrech malých ryb,...)? Je to velký handicap?
Děkuji za info
František

Nikl Team

Dobrý den Františku,

máte pravdu, tyto signalizátory opravdu funkcí nastavení citlivosti nedisponují. V minulé sezoně velká většina našeho teamu, ale také několik našich kamarádů rybařilo s těmito hlásiči na rozličných revírech a snad ve všemožných podmínkách a můžeme Vás ujistit, že jsme absenci citlivosti prakticky nikdy nepocítili.

Často jsme naše Snake De-luxe používali na velkých jezerech nebo na velkých řekách, kde se projeví slabiny většiny vybavení, ale citlivost těchto hlásičů je už z výroby nastavena tak, že jsme s ní opravdu nikdy neměli problém.

Pokud by se někdy "problém" vyskytl, velkou (troufneme si tvrdit, že možná největší) měrou je možné ovlivnit otravné pípání vhodným swingerem (v našem případě používáme na velkých vodách, kde se dají očekávat největší větry a problémy spojené s vlnami apod. swingery Fox Euro nebo Euro Illuminated), který dokáže velmi efektivně problém s otravným pípáním vyřešit, případně pokud používáte např. řetízkové swingery, tak při změně počasí více vlasec "vyšponovat" - napnout a přilepit swinger pod prut. Pokud by jste měl signalizátor s nastavitelnou regulací citlivostí a použil nevhodný swinger, případně špatně umístil prut či nedostatečně vyšponoval vlasec, ani nejnižší citlivost nastavená na hlásiči nemusí problém vyřešit.

Samozřejmě, že jsou situace, kdy se občas stane, že signalizátor pípne a ocenil by jste o poznání nižší citlivost, ale můžete nám věřit, že těmto problémům se často nedá předejít například ani se signalizátorem Fox RX, který řadíme také k absolutní špičce.

Dle našich terénních testů jsme přesvědčeni, že by Vám absence regulace citlivosti neměla chybět a s celkovým fungováním našich Snaků De-luxe budete přesvědčeni.

Jelikož investice za nové signalizátory opravdu není nejnižší, doporučujeme Vám si hlásiče předem vyzkoušet. Pokud by jste měl zájem, neváhejte kontaktovat Karla Nikla na telefonním čísle 777 227 827 a domluvte si schůzku s předvedením. Případně zkuste zjistit, která rybářská prodejna ve Vašem okolí má tyto hlásiče na skladě a je ochotna Vám je předvést.

Přejeme šťastnou ruku při výběru.

01133_492.jpg


Návrat na přehled dotazů