Detaily ohledně fluorocarbonových montáží

#1134 14. 2. 2010

olin: Ahoj kluci.Chtel bych vas poprosit o radu ohledne tuheho navazce napr. s fluocarbonu.Da se pouzit celorocne nebo spise v teplejsim obdobi?Na jaky tip dna je vhodny?Pouzivate tuhy i prives na boili nebo ho zhotovujete s jemne snurky?Pouzivate klasicky obratlik nebo obratlik s krouzkem?Dik za odpoved.
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Návazcový fluorocarbon Clearwater

Nikl Team

Ahoj Oline,

fluorocarbonové návazce si získaly v posledních letech spoustu příznivců. Jsou často velice snadné na přípravu a při správném navázání pro kapry velice obtížně na zbavení.

Rozhodně jsou návazce z FC použitelné celoročně. V chladné vodě nebo v období, kdy nejsou kapři tolik aktivní však volíme tenčí fluorocarbon - konkrétně 15lb Clearwater a pro tvrdší podmínky s možností vázek, kamenů či ostrých hran pak 25lb verzi.

Jsme přesvědčeni, že je možné fluorocarbonové návazce používat na jakémkoliv typu dna. S použitím fluorocarbonu Clearwater jsme zaznamenali dobré úspěchy na bahnitém dně, ale i na tvrdém říčním dně. Nemyslíme si, že by byly fluorocarbonové návazce vhodné pouze pro určitý typ dna.

Volba materiálu vlasového přívěsu je velice individuální a záleží také na podmínkách lovu. Velice často vážeme naše fluorocarbonové montáže tak, jak si můžete prohlédnout na fotografii. Pomocí sady Ring kit umístíme na raménko háčku gumové stopery, mezi kterými klouže ocelový kroužek. Na něm pak může být navázaný vlas z tenké pletené šňůrky nebo z tenkého fluorocarbonu. Případně můžete využít přímo našich hotových fluorocarbonových vlasů Ready Hairs. Otázku ohledně volby materiálu pro uvázání boilie vlasu jsme zodpovídali nedávno, a proto Vám pro úplnost doporučíme její přečtení - zde.

Vlas na boilie můžete uvázat také klasicky, čili použitím standardního bezuzlového navázání.

Pro zakončení montáže a spojení s kmenovým vlascem používáme nejčastěji naše Gizmo obratlíky, které následně přetahujeme převleky Anti Tangle Sleeves. Tato sestava je velice snadná na výměnu a díky své tuhosti vhodná na daleké nahazování, kde hrozí větší riziko zamotání.

Použít můžete také obratlíky s kroužkem. Koncová montáž je poté pohyblivější, ale náchylnější na zamotání.  Při volbě zakončení montáže opět závisí na konkrétních podmínkách a Vašich požadavcích na funkci.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team.

01134_fluoro.jpg
01134_fluoro1.jpgNávrat na přehled dotazů