Jak na D7?

#1138 15. 2. 2010

Michal: Začátkem května se chystám na D7 mušovskou nádrž a zajímalo by mě jestli je krvavé peklo na tuhle vodu správnou volbou, co ke krmení přidat? Pelety partikl? Kolik asi krmení na 10 dnů budu potřebovat? Na téhle vodě budu chytat poprvé a už jen vybrat vhodné místo bude asi problém, sou nějaký kriteria kterých se při výběru místa řídit?
Dotaz k produktu: Nikl Halibut pelety s dírkou 1kg

Nikl Team

Dobrý den Michale,

s Krvavým peklem jsme my nebo naši kamarádi v minulém roce na D7 několikrát lovili a jsme přesvědčeni, že s ním zde chybu neuděláte. Zejména v kombinaci s příchutí Krakatice je naším jasným favoritem pro tuto vodu. Boilie, které se zde zejména v jarních měsících perfektně osvědčilo je naše fenomenální 3XL.

Doporučili bychom Vám zvolit dva odlišné styly krmení, díky kterým můžete velice rychle zjistit co kapři preferují a následně se dle toho zařídit.

Jedním prutem Vám doporučujeme zkoušet lovit pouze s několika návnadami (např. 3é kuliček) v okolí nástrahy bez žádného dalšího doplňkového krmení. Snažte se nástrahu umístit do opravdu precizně vybraného místa, kam se kapři jezdí pravidelně krmit nebo do místa, kterým alespoň projíždí.

Druhé místo bychom Vám doporučili rozkrmit více - např. půleným a celým boilie a peletami - např. halibut peletami - a celou tuto krmnou dávku doporučujeme přelít některým z našich boosterů (dle zvolené příchuti boilie). Můžete použít i drobný partikl, například řepku a pšenici. Často jsou právě takto vytvořená místa velice úspěšná a kapři se na nich před třením s chutí krmí.

Někdy se Vám však může stát, že takto rozkrmené místo obsadí menší kapři a dotěrné bílé ryby. Poté je nejlepší přestat s krmením drobnými návnadami a soustředit se pouze na boilie, které je lepší rozhazovat do větší plochy. Velcí kapři jsou však velmi zvědaví a i takovýto rozruch a krmící se menší ryby je mohou přilákat a vyprovokovat k přijímání potravy. Nástraha umístěná několik metrů (řádově např 10 - 30) od krmného místa s pár návnadami v okolí je často cestou k úspěchu.

Nikdy neleze dopředu přesně určit, která taktika bude fungovat lépe, a proto Vám pro začátek doporučujeme umístit každý prut do jiných míst, zvolit dvě odlišné taktiky a dle reakce ryb následně vyhodnotit situaci a případně strategii dále upravovat.

Je velice složité odhadnout množství spotřebovaného krmení. Pokud se budete držet našeho doporučení, počítejte, že by Vám mělo stačit zhruba kilo boilie na den. První taktika, kterou jsme popsali není na množství krmení příliš náročná, zde by Vám mělo stačit přibližně 300g boilie denně (samozřejmě pokud budou kapři aktivní a budete mít záběry, spotřeba úměrně poroste). Pro druhou strategii Vám doporučujeme krmit alespoň půl kilogramu boilie denně a kilogram pelet + partikl.

S konkrétním výběrem místa Vám bohužel neporadíme. Jistě pochopíte, že i my jsme rybáři a máme nějaká svá tajemství. Doporučíme Vám ale sledovat vítr a soustředit se na místa s alespoň drobnými terénními nerovnostmi, případně v okolí vázek. Sledujte vodu a nebojte se přestěhovat, pokud budete nějaký den úplně bez kontaktu. Dejte na svůj rybářský cit a věřte v to, co děláte.

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů