Jak vyzrát na kapry na Plzeňské přehradě?

#1142 16. 2. 2010

David: Zdravim cely Nikl team.Mam dotaz ohledne Plzenske prehrady Ceske udoli (431 043 RADBUZA 1 B).Jedna se o melkou vodu s hloubkou max.cca 7m.Nemate s timto revirem zkusenosti,pripadne zkusenosti zakazniku?Jak tam vyzrat na ty vetsi kapry?Podle toho co vim,se jich tam moc nechyta ale i presto bych to chtel zkusit.Jake produkty z vaseho sortimentu zvolit?Muj plan je pouzit na jeden prut KP-svestka-mata a na druhy 3xl+pelety 3xl do pva a rozkrmit dve mista dal od sebe v blizkosti puvodniho koryta reky.V zaloze mam jeste z minuleho roku RRR-kolinsky losos a KP-cibule-asa,kterou jsem mel moznost od vas ziskat po domluve na mailu jeste pred uvedenim do prodeje,za coz vam mnohokrat dekuji.Bohuzel nebylo moc casu koule vyzkouset a tak jsem byl jen na jedne neuspesne vyprave.Muzete jeste poradit dalsi veci,jako treba druh montaze,velikost boilie,nebo i jiny druh boilie atd?Na vypravu se chystam nekdy kveten-cerven.Dekuji za vas cas a skvelou poradnu,kteou mate nejlepsi co jsem kdy cetl.

Nikl Team

Dobrý den Davide,

předně Vám velice děkujeme za pochvalu. Snažíme se vždy odpovídat dle našeho nejlepšího mínění a hlavně přesně dle našich zkušeností. Odpovídáme vždy s cílem, aby naše rady zákazníci proměnili v pěkné úlovky.

K Vašemu dotazu - bohužel nevíme o nikom z našeho teamu a ani si nepamatujeme žádného zákazníka, který by na této lokalitě chytal. Možná jedině náš týmový kolega Martin Habakuk, který se v okolí Plzně pohybuje velice často, by Vám mohl dát pár konkrétních tipů. Zkuste Martina zastihnout na některé z jeho prodejen a vyzpovídejte ho. Jsme si jisti, že pokud má alespoň nějaké informace, které by Vás mohly zajímat, jistě se o ně s Vámi podělí.

Co se týče všeobecné taktiky a výběru boilie, nemáme nejmenší námitky. Jak 3XL, tak Krvavé peklo nebo RRR Pepper jsou správnou volbou a nevidíme jediný důvod, proč by zde neměly fungovat - právě naopak! Velikost boilie doporučujeme standardní v rozmezí 18 - 24mm v závislosti na aktivitě malých ryb.

Ohledně montáží a dalších doplňků z naší nabídky je velice těžké konkrétně radit. Bohužel opravdu nemáme konkrétní informace o této lokalitě a tudíž je velice těžké cokoliv doporučovat.

Všeobecně Vám ale můžeme doporučit zvolit co nejlepší místo k lovu, což je základním předpokladem úspěchu (původní koryto může být velice produktivní a na první pohled vypadá tato volba dobře) a snažit se naplánovat výpravu na čas, kdy bude pro lov kaprů zajímavé počasí. V tomto období se již kapři můžou pomalu formovat do tření, takže i mělčí místa mohou být zajímavá. Pozorování hladiny, získávání informací od domorodých rybářů nebo i krátkodobé zkušební lovy s cílem ulovit jakékoliv kapry Vám mnoho prozradí a s každou novou informací máte při cílené výpravě mnohem větší šanci na dobrý výsledek a trofejní jedince.

Přejeme co nejvíce úspěchů a pokud se Vám bude dařit, budeme rádi, když nás budete informovat. S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů