Problém s obratlíkem k montáži 360°

#1143 16. 2. 2010

Vladimír Šebek: Dobrý den,
v loňském roce jsem asi udělal chybu při zhotovení montáže 360°, když jsem použil správně háček LongShank SZ 8,ale obratlík od KORDA Flexi Ring Swivels vel. 8. Výsledkem byla krásná jízda, mírné přiseknutí a následoval brutální odpor a po druhém výpadu do strany se prut narovnal, vytáhl jsem montáž bez háčku, jinak kompletní, prostě očko háčku roztáhlo (viditelně) očko obratlíku. Letos již mám u Vás objednaný Ring Swivels 360°, pouze se chci ubezpečit, zda na základě předchozí zkušenosti, nemám více povolit brzdu navíjáku, abych očko obratlíku nepřetížil. Děkuji za odpověď a přeju všem hodně obchodních a rybářských úspěchů.
Dotaz k produktu: Carp´R´Us 360° Ring Swivel vel.11, 8ks

Nikl Team

Dobrý den Vladimíre,

nejste sám, komu se stala velice podobná příhoda. I několika našim kamarádům se také podařilo "vyvléknout" háček z očka obratlíku s kroužkem. Domníváme se, že to bylo však pouze tím, že jste použil obratlík velikosti 8, který má očko příliš velké. Pokud znovu vyzkoušíte uvázat stejnou montáž, tedy Longshank Nailer vel. 8 a obralík Korda Flexi Ring vel. 8, i sám v ruce háček z očka obratlíku vytáhnete. Očko háčku s největší pravděpodobností nezvětšilo průměr očka obratlíku, pouze se vyvléklo.

Několika našim kamarádům se s obratlíky Korda vel. 8 a háčky Longshank Nailer vel. 8 stalo to samé - zkrátka nevyzkoušeli dostatečně, jestli nejde háček z obratlíku vytáhnout.

Pro montáž 360° tedy doporučujeme používat právě obratlíky Ring Swivels 360°, které mají očko dostatečně malé, případně zvolit Korda Flexi Ring, ale ve velikosti č. 11.

S těmito obratlíky by jste již neměl mít žádný problém. Co se týče zdolávání, pokud můžete, nebojte se rybu zdolávat opatrně. Není žádný důvod rybu "rvát" v místech, kde to není nutné (čili mezi vázkami atd.).

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

01143_58.jpg


Návrat na přehled dotazů