Jak vyselektovat malé kapry?

#1148 16. 2. 2010

Petr KV: Ahoj.Chtěl bych se zeptat jak vyselektovat aspon částečně malý kapříky....chodim na rybník kam je sipou snad po tunách....a ad krmim čimkoliv všechno rozeberou!!!navíc ten rybník má deset ha.takže všechno njadou okamžitě....Chytam převážně na imperial....pomuže třeba esenciální olej pepř??a v jakém množství??Nebo dost čtu že trěba raci neatakujou boilii ve větších hloubkách...ale s rybama to bude asi jinak co??nebo??
Dotaz k produktu: Nikl Esenciální oleje 10ml

Nikl Team

Ahoj Petře,

na našich svazových vodách je problém s malými kapříky velice častý. Volba správně selektivní návnady a nástrahy je v takovémto případě velice důležitá. Esenciální olej černý pepř spolu s nižším dávkováním esence velice často pomůže odstranit problémy s malými nenasyty. Doporučujeme dávkování zhruba 24 kapek na kilogram mixu.

Dalším dobrým trikem je urolovat si větší průměry boilie - např 24mm a nechat je pořádně vyschnout. Velké a tvrdé boilie s obsahem esenciálního oleje Černý pepř opravdu malým kapříkům příliš neimponuje.

Umisťování návnad a nástrah do větších hloubek je často klíčem k úspěchu. Na mnoha lokalitách jsou hloubky pod např. 6m po většinu roku úspěšnější pro lov větších kaprů - rozhodně toto pravidlo ale neplatí vždy a všude.

Pokud máte problém s malými kapry, často se dá eliminovat dobře zvolenou lovnou taktikou. Na podobné dotazy jsme v naší poradně již odpovídali, a proto Ti doporučujeme přečíst si zejména dotaz číslo 1034, kde třeba nalezneš nějaký zajímavý tip.

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů