Jak těžké olovo použít na bahnité dno na kratší vzdálenost?

#1149 17. 2. 2010

Koblížek86: Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,jakou zátěž mám použít,na vzdálenost 20-30m.?Chytám na boilie a neumím tak daleko nahazovat a 100g.olovo se mi zdá docela těžké.Musím podotknout,že dno,je hodně bahnité.Pro ten účel jsem si koupila Safety Helicopter Rig Kit,ale ještě jsem to nezkoušela.A jestli vás můžu poprosit o radu,jaké mám ktomu použít návazce a jestli je to dobrá volba.Moc děkuji a přeji krásný den.Petra

Nikl Team

Dobrý den Petro.

S váhou olova si moc sarostí nemusíte dělat, 100gr je hmotnost naprosto běžná a není třeba se  při jejím použití čehokoliv obávat. Pro tuto montáž bez problémů můžete volit olova do váhy 130gr. Pokud se na vašem lovném místě nachází velký nános bahna, použijte +-100gr olovo tvaru kapky nebo arseilské bomby. Tyto tvary mají tendenci se po náhozu lehce zavrtat do bahna, ale také potom není žádný problém je z něj dostat.

Vrstvě bahna potom přizpůsobte vzdálenost návazce od olova. Návazce můžete potom zvolit prakticky jakýkoliv, my nejraději používáme návazce kombinované, složené ze Stifflink 16,5cm 50lb, kousku šňůrky Smooth a háčku LongshankNailer č.8 . Tento jednoduchý návazec se nám osvědčil v každé situaci.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů