Svazové revíry na velké kapry v ČR?

#1155 17. 2. 2010

Martin: Zdravím Nikl Team, mám na vás dotaz. Chci se zeptat jestli nemáte nějaký TIP kam jet v naší Republice na ryby,chceme někam vyrazit na větší kapry. A ještě jednu otázku : když najdu kapry ve sloupci (jak se říká),je to i místo kde bych mohl zakrmovat? Nebo je to jen místo kde odpočívají??? Děkuji vám moc a zas někdy

Nikl Team

Dobrý den Martine,

v naší zemi je možné najít opravdu mnoho pěkných svazových revírů. Pokud hledáte opravdu prověřené vody, kde se velké ryby vyskytují, je vhodné se zaměřit na svazové revíry jako Nové mlýny, Labe, Vltavskou kaskádu atd. Samozřejmě cílený lov velkých kaprů na těchto rozlehlých revírech je úzce spjat s lokalizací ryb.

K Vaší druhé otázce Vám rovnou povím, že v Nikl teamu není snad nikdo, kdo by měl na echolotu zapnutou funkci lokalizace ryb. Tyto informace mohou být zkreslené a matoucí, zejména u levnějších echolotů s nižší rozlišovací schopností. Navíc Vás tyto zavádějící informace budou ovlivňovat při výběru lovného místa. Doporučujeme se při výběru lovného místa soustředit zejména na strukturu dna a funkci lokalizace ryb raději úplně vypnout.

Návrat na přehled dotazů