Vstřebává boilies při sušení a boosterování okolní pachy?

#1160 18. 2. 2010

Michal: dobry den. prosim dochazi při vysoušeni k nasavani a ukladani okolnich pachu v boili? A muže to pak nějak ovlivnit jejich atraktivitu? Diky

Nikl Team

Dobrý den Michale,

pokud boilies sušíte v dobře větrané místnosti, není potřeba se jakkoliv obávat případného vstřebávání nežádoucích pachů do struktury boilies. Návnada je většinou mnohem aromatičtější než okolní prostředí a spíše je při sušení většinou "problém" s nežádoucím pachem vycházejícím z boilies než naopak. Samozřejmě nelze doporučit sušení boilies například v malé uzavřené místnosti s uskladněnými špatně zavřenými ředidly, nádobami s benzínem či naftou a podobně. To už by samozřejmě hrozilo reálné riziko kontaminace návnad agresivními chemickými výpary.

Klasické sušení boilies například v garáži v rozložených bednách je ale samozřejmě bez problémů a i my sami si takhle boilies často dosušujeme. I v těchto dnech byste u řady z nás našel u nás doma v garážích bedýnky s boiliesem čekajícím na jarní rozmrznutí hladiny :-)

Co se týká vysřebávání případných okolním pachů při boosterování boilies - platí naprosto stejné principy, které jsme uvedli výše.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů