Výběr boilie

#117 4. 7. 2009

Vlastík: Dobrý den týme,mám na vás více otázek,snad mi nějak poradíte.
- potřebuji selektivní boilí na větší kapry,ale zároveň rychlejší a atraktivní.
Budu chytat červen-srpen,spíše menší soukromé vody,nedaleko od břehu,menší vrstva bahna,max.4-5d.výpravy-rybníky.
- lze obalovat těstem 3XL i boilí C4 a food signal?o kolik se zvětší průměr boilí, když obalím 24mm?
- jaká je nejpoužívanější a zároveň nejúspěšnější varianta počtu obalovaných boilí?
1 kulička,2,nebo panáček?
- opravdu nevím, jaké b.vybrat-hotovky Imp.B,mraženky,mraženky C4,Food Signal,velké vysušené 3XL...opravdu nevím.
- také bych potřeboval poradit s nejlepší variantou boilie s pop-up(jaké+průměr).
- jaké použít průměry b.na velké kapry,aby se ho nezalekli apod.Bude to asi těžké mi přesně poradit recept.Vím,že chytání v.kaprů není jen o boilies.Ale věřím,že na něco příjdete.
Tak že předem moc děkuji.

Nikl team

Dobrý den,
k první části otázky – doporučili bychom Vám dva druhy boilie – jak jste již uvedl, C4 a perfektně vysušené boilie 3XL bude v létě dobrá volba. Až u vody uvidíte, který z těchto druhů bude fungovat lépe podle Vašich požadavků.
k druhé části – ano, těstem 3XL můžete samozřejmě obalovat jakékoliv jiné boilie. Často i tuto variantu používáme a jsme si jisti, že i kaprům se to velice zamlouvá :)). O kolik se zvětší průměr boilie záleží na Vás. Můžete kuličku obalit jenom trochu (např. 1–2mm) a nebo i více (zvětšíte boilie klidně na 35mm a více).
Co se týče nejúspěšnější prezentace – záleží na konkrétních podmínkách. Na různých vodách a v různých situacích může vždy fungovat něco jiného. Musíte to sám vyzkoušet a uvidíte, čemu kapři dávají přednost. Pro začátek bychom doporučili na jeden prut nastražit jednu potápivou kuličku a na druhý prut panáčka.
Výber Pop up je složitá otázka. Z produkce KN bychom jako favorita vybrali pravděpodobně oražové plovoucí 3XL, od Vision Baits se k 3XL nebo C4 perfektně hodí například fialový Liver/Garlic Sausage nebo naopak nějaká sladká varianta a od Imperial Baits vidíme jako nejlepší volbu plovoucí Elite nebo Monster-liver.
Průměr boilie na velké kapry záleží opět na podmínkách. Někdy velké kapry nachytáte na boilie velikosti 30mm (klidně dvě pod sebou) a jindy budou naopak preferovat menší průměry – do 21mm. Když jsou kapři hodně aktivní, rozhodně se nezaleknou boilie do průměru 35–40mm.
Přejeme hodně štěstí a určitě nám dejte vědět, jak se dařilo…

Návrat na přehled dotazů