Váhám mezi nákupem 2,75lbs a 3lbs prutů

#1193 22. 2. 2010

olin: Cau kluci.Vaham pri koupi novych dvoudilnych prutu mezy varianty 2.75lb a 3lb.Kterou variantu by jste me doporucili pro daleke hody s 90g olovem.Dik za odpoved.

Nikl Team

Čau Oline,

na Tvoji obecně položenou otázku musíme přirozeně odpovědět obecně. V současné době je trh s kaprovými pruty naprosto zaplaven stovkami modelů od levných čínských základních prutů až po luxusní ručně vázané modely, které poskytují absolutní požitek z rybolovu a svému majiteli dělají radost nejen svými výkony, ale i vytříbeným designem.

Testovací křivka prutu jako parametr při jeho výběru je dnes již natolik zavádějící, že se podle ní absolutně nelze orientovat. Na jedné straně totiž známe pruty, které jsou při označení 2,5lbs opravdu extrémně tuhé a lze je označit za všechno, jen ne zdolávací pruty pro vychutnání ryby. Na opačném konci pak stojí 3,5lbs pruty, které jsou tak extrémně měkké, že je nemožné s nimi nahodit do rozumné vzdálenosti nebo dokonce jakkoliv kontrolovat silnou rybu během zdolávání.

O kaprových prutech má tedy smysl se bavit v tomto smyslu jen o konkrétních modelech. Pokud máš dotazy k některému z prutů zahrnutých v naší nabídce, neváhej a ptej se. Rádi Tvůj dotaz zodpovíme jak nejlépe budeme umět...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů