Boilies Food Signal a krátkodobý lov?

#12 2. 6. 2009

jesoš: dobrý den, má cenu na dvě noci chytat na boili FOOD SIGNAL? Nebo raději zkusit nějaké atraktivnější boili? A když jsme u toho food signalu tak jak dlouho je doporučené ho sušit? četl jsem že je více atraktivnější když je v podobě betonu:-)

Nikl Team

Zdravíme.
Otázku, jestli je vhodné použít Food Signal při dvoudenním lovu, je těžké odpovědět. Nejde totiž ani tak o předpokládanou délku rybolovu, jako spíš o to, co od tohoto boilies očekáváte a v jakých podmínkách budete lovit. Nelze to vytrhnout z kontextu ostatních okolností.
Food Signal sám o sobě dokáže rybu zaujmout velmi rychle, rozhodně není nezbytné s ním předvnaďovat. (I když samozřejmě je provnadění místa předem vždy lepší…) Důležitými faktory jsou především hustota rybí obsádky ve Vaší lokalitě a velikost ryb.
Food je dobrou volbou pro situace, kdy máte na lovišti najeté ryby a chcete se pokusit ulovit větší jedince. O Food Signalu se dá říct, že je selektivní, přitom však dokáže chytat kapry i během krátké doby.
Náš osvědčený recept je v poslední době zkoušet lovit s jedním prutem na Food Signal a na druhém prutu vyloženě rychle chytací typy boilies jako je 3XL nebo Mojito.
Rychle poznáte, co rybám vyhovuje více nebo co lépe splňuje Vaše požadavky a budete moct správně u vody reagovat.

Návrat na přehled dotazů