Jaké pelety je možné zvolit jako alternativu k 3XL peletám?

#1211 24. 2. 2010

Jarda: Dobry den,chtel sem v nasledujici sezone vyzkouset lov na boilie, ale jelikoz v mem pripade pujde o jednodenni a i nekolikahodinove vychazky, tak bych se priklanel spise k lovu na pelety. Ted resim otazku jakou strategii zvolit, aby byla i financne prijatelna. Prosim o radu, ktera se tyka chytacich a vnadicich pelet. Chtel bych vyzkouset prave 3XL pelety jako chytaci, ale nevim jake pelety na vnadeni. Je nutne aby se vnadilo stejnymi peletami jako nasledne budu mit pod hackem? POkud ne, tak bych to chtel provest nasledovne: jako vnadici pelety pouzit nejake levnejsi z vasi nabidky (prosim doporucte), ktere bych naboostroval. Zakrmovat budu raketou, tzn. do rakety vnadici pelety+par pelet 3XL. Timto mixem rozkrmit misto. A nasledne na hacek 3XL peletu, tez kratce namocenou v boostru. Dava toto smysl? diky
Dotaz k produktu: Nikl Pelety 3XL

Nikl Team

Dobrý den.

Samozřejmě je vhodné použít pelety 3XL jak na vnazení tak na chytání. Pokud ale hodláte lovit jen v krátkých časových intervalech a hledáte ekonomičtější variantu, jistě je možné ji najít.

Ideální volbou bude si vytvořit peletový mix z CSL pelet 14mm a pstruhových pelet, které zalejete boosterem 3XL a necháte nasáknout. CSl pelety se velmi rychle rozpustí a na krmném místě tak vzniká krmný mrak plný vůní a chutí, který kapry láká z velké vzdálenosti. Naopak pstruhové pelety ve vodě měknou, zvětšují objem a rozpadají se velmi pomalu, díky čemuž kapři na Vašem krmném místě stále nacházejí i pevné částečky, které mohou pozřít.

Opět je ale vhodné do krmné dávky přidat i určitý podíl pelet 3XL, aby byly v okolí nástrahy i jako volná návnada.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů