Výběr boilies pro lov na pískovně

#123 6. 7. 2009

petr: dobrý den,chci se optat jaké by jste zvolili boilies na tří až čtyřdenní výpravu na prochytávanou pískovnu s čistou vodou a hloubkou od 4 do 8 metrů .volím mezi C 4-Damson a 3XL .váš názor ??zatraktivnit obalovacím těstem stejného druhu ??a jak krmit..spíše pár koulí na PVA nebo větší množství ??díky a ať se daří..

Nikl Team

Dobrý den Petře,

oba uvedené druhy boilies se nám při lovu na pískovnách už mnohokrát osvědčily. Pokud po nás chcete slyšet naši volbu, upřímně řečeno bychom použili oba druhy boilies. Především proto, že nevíme jestli se chcete zaměřit na větší kapry (v tom případě by byla volba C4) nebo si chcete užít především akční rybařinu se spoustou záběrů (situace šitá na míru pro 3XL). Z tohoto důvodu bychom na každém prutu použili jeden typ boilies a praxe u vody by ukázala, které z nich naplní Vaše představy lépe.

Ohledně obalovacího těsta – jednoznačně ano! Vždy, když ryby neberou příliš ochotně, Vám nástraha obalená v těstě výrazně dopomůže k ulovení bonusových ryb. Výhodou našich těst je to, že si vždy namícháte opravdu jen tolik, kolik potřebujete a zbytek Vám zůstává pro příště. My krabičky s těstem vozíme k vodě vždy. Nikdy nevíte, kdy Vám „vytrhne trn z paty“. Těsto můžete sjednotit s Vašim boilies, ale není to rozhodně podmínkou. Není vůbec problém obalit boilies C4 těstem 3XL. Podobné kombinace jsme zkoušeli a nejsou o nic méně efektivní.

Množství krmení je otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět. Vaši vodu pravděpodobně neznáme a nemáme s ní praktické zkušenosti. Obecně bychom ale vyzkoušeli různé taktiky vnadění na obou prutech. Jedním prutem – nejlépe s boilies C4 bychom se pokusili krmit střídměji. PVA stringer společně s 10ti volně přihozenými kuličkami boilies. Na druhém prutu s 3XLkem bychom začali s cca 2 hrstmi boilies rozházenými v okolí nástrahy.

Přejeme hodně úspěchů!

Návrat na přehled dotazů