Lze použít návazec celý z fluorocarbonu?

#1232 27. 2. 2010

Fíla: Dobrý den týme,mám na vás jeden dotaz, budu mít také úspěch,jestli funguje flcarbon, když ho použiji jako vlas i jako návazec cca do 30cm.
Jinými slovy vcelku.Vlas,háček,návazec.
V chladné vodě, anebo když jsou ryby opatrnější.
Vím, že používáte kombinované návazce,ale chci to zkusit vcelku jestli to nebude moc tuhé a ryba to nevyplivne.Velikost ryb max 70cm,rybník.
Mockrát děkuji.

Nikl Team

Dobrý den Fílo,

ano, samozřejmě je možné chytat s návazcem uvázaným vcelku z fluorocarbonu. V některých situacích, v případě že ho uvážete opravdu bezchybně, je tento návazec opravdu velmi efektivní. Návazce komplet z fluorocarbonu používá velmi často třeba Tomáš Blažek, který s nimi nachytal opravdu hodně velkých ryb. Například i při naší letní výpravě na Cassienu Tomáš lovil s tímto typem návazců.

Jeho volbou byl fluorocarbon Clearwater, který je jednoznačně nejkvalitnějším materiálem současnosti. Jako háčky pro tyto návazce používá Longshank Nailery ve velikostech 6 a 8, které však kvůli tuhosti tohoto materiálu vždy doplňuje o vlasové rovnátko - buďto ze smršťovací hadičky nebo mouthsnaggera. Použití rovnátka při uvázání háčku přímo na tuhém materiálu je velmi důležité.

Druhým klíčovým prvkem tohoto návazce je dostatečně dlouhý vlas, který nástraze umožní dostatečně volný pohyb a poskytne háčku prostor pro správné zaseknutí. Vzdálenost 20mm mezi obloučkem háčku a nástrahou je ideální.

Co se týká délky návazce, preferuje Tomáš forpasy v délkách mezi 30 a 70cm.

Přejeme hodně úspěchů s tuhými návazci a úspěšné vykročení do nové sezóny!

Návrat na přehled dotazů