Jaké boilie použít na bahnité dno?

#1235 28. 2. 2010

HONZA: Dobrý den. Poradte mi jaký druh boili + pelety použít na bahnité dno. Za odpověd předem děkuji a přeji pěkně strávené dny u vody.

Nikl Team

Dobrý den Honzo.

Pro lov na bahnitém dně se nám velmi dobře osvědčilo boilie 3XL. Jeho zvláštností je, že na dně působí lokální změnu Ph a proto jej kapři velmi dobře na bahnitém dně identifikují. Jako doplněk k tomuto boilie Vám samozřejmě doporučujeme také pelety 3XL. Dobře Vám poslouží i CSL pelety, zalíté Boosterem 3XL. Ty se rozpadají velmi rychle a na krmném místě zanechávají hustý mrak chutí a vůní, který je pro kapry neodolatelný.

Pro lov na bahnitém dně Vám však poradíme ještě jeden fígl. Pokud se rozhodnete lovit na zabahněných lokalitách, nechte Vaše boilie před lovem několik dní vysušit. Následně jej u vody dejte do plastového kbelíku a zalejte čistou vodou z revíru (bez sedimentu a nečistot). Do vody můžete přidat pro vyšší atraktivitu také trochu Boosteru. Boilie nechte v kbelíku alespoň půl hodiny rehydratovat. Tímto fíglem docílíte toho, že se vysušený povrch boilie rehydratuje čistou vodou (případně vodou s atraktory) a díky tomu po vhození do vody a dopadu na dno již nenasává vodu a v ní obsažené pachy dna. Jedná se o jednoduchou ale vyjímečně účinnou metodu!

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů