Jaké boilies na soukromák v srpnu?

#1238 28. 2. 2010

Michal: Ahoj kluci,v polovině srpna se chystam navštívit jeden soukromak kde se vyskytuji kapři a jeseteři kolem 20 kg,a právě na ty bych se chtěl za muj týdení pobyt zaměřit..Rozhoduji se mezi boili Mojito 30 mm nebo Boili C4 a jako doplněk bych si vzal boili 3Xl.Myslíte že tato volba je správná,popřípadě s jakým boili máte dobré skušenosti v těchto teplích měsících?Chystám se chytat na zlomech kde hloubka přechází z 1 m do 1,5 až 2m.Myslíte že v takoveto hloubce bude voda strácet kislík v tomto letním období?Děkuji za odpovědi zdraví Michal

Nikl Team

Dobrý den Michale,

ve Vámi popsané situaci bychom volili určitě na každý prut odlišný charakter boilies. S jedním prutem je dobré lovit na hodně atraktivní, vyloženě rychle chytací boilies jako je právě Mojito nebo 3XL. Tímto prutem byste měl být v případě správné lokalizace ryb být schopen chytat ryby i během dne, kdy je normálně obtížné dosáhnout záběru.

Druhým prutem vyzkoušejte chytat s boiliesem poněkud selektivnějším, který by měl být lepší volbou při cíleném lovu větších ryb. Příkladem takového boilies je právě C4 nebo třeba Food Signal.

Co se týká hloubek, ve kterých chytat - většinou je dobré držet se pravidla, že přes den je lepší hledat ryby v hlubších partiích, během noci potom bývají produktivní mělčiny, místa v blízkosti břehu a různé zlomy.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů