Boilies pro jednodenní vycházky?

#124 7. 7. 2009

Milan Vrabec: Dobrý den,
rád bych se zeptal na vhodnou nástrahu na krátké jednodenní vycházky na stojatou vodu s bahnitým dnem. zejména pro jarní a podzimní období. Preferuji mražené boili. Rád bych se také zeptal čím vnadit při těchto krátkodobých vycházkách a zda nástrahy dipovat, či ne.
Děkuji předem za odpověď.
Přeji mnoho úspěchů na Vašich výpravách a děkuji za výbornou práci, kterou pro nás běžné rybáře svými výrobky a cennými radami děláte.

Milan Vrabec, Plzeň

Nikl Team

Dobrý den Milane,

krátké vycházky k vodě můžou být co se týče úlovků překvapivě efektivní. Máte-li pro rybolov jen velmi omezené množství času, je třeba více než kdy jindy dbát na promyšlenou volbu místa, taktiku vnadění a samozřejmě výběr návnad. Snažte se pozorovat vodu například při procházkách (se psem) ještě předtím, než vyrazíte s pruty k vodě. Sledujte ostatní rybáře, známky pohybu ryb, ale také směr větru… Pokud naleznete vhodné místo, potřebujete na něj rybám předložit návnadu, která k nim velmi rychle vyšle opravdu silný signál o přítomnosti potravy. K tomu Vám nejlépe poslouží tzv. kobercové krmení. To si namícháte s pomocí několika složek a zatraktivníte tekutými boostery. Možností, jak takové krmení sestavit je nekonečně mnoho. Pro názornost Vám tedy představíme směs, kterou bychom v takovém případě použili my. Method mix Red Spice, spařené řepkové semínko, CSL pelety a Kapří minipeletky, případně hrstka kukuřice z plechovky. CSL pelety a Kapří minipeletky nejdříve smíchejte a zalijte Kickstart liquidem a nechejte je nasáknout tuto atraktivní tekutinu. Následně přimíchejte spařenou řepku a zasypejte method mixem. Teď je třeba směs dovlhčit vodou. Nyní přidejte cca 30ml CSL concetrated liquid a vše enerigcky promíchejte. Nakonec přidejte trochu sladké plechovkové kukuřice. Směs by měla být kyprá a měla by se dát snadno uhníst do koulí, aby se Vám snadno dopravila na lovné místo. Koule naházíte do vody buďto rukou nebo – v případě že je Vaše lovné místo dále od břehu – pomocí vnadícího košíčku Bait sling. Na takto zatraktivněné místo přidejte 20 kuliček mraženého boilies 3XL v průměru 21mm, dobré je některé kuličky rozpůlit. Nástraha – boilies 3XL dipované v dipu 3XL nebo obalené těstem 3XL. Dodatečná atraktivita kterou dosáhnete pomocí dipu a těsta je v takových situacích velmi užitečná. Klid na břehu, stabilní počasí a nabité baterie ve foťáku.. :-)

Děkujeme za pochvalu a doufáme, že Vám naše rady dopomůžou k úspěšnému lovu!

Návrat na přehled dotazů