Dejte mi tip na jednodení květnové závody

#1243 1. 3. 2010

František Bartoš: Chlapi chci se zeptat kdyby jste jeli na jednodení kaprařské závody začátkem května kdy bude voda asi jěště studená. Podmínky- nesmí se krmit ani používat krmítka a jenom na jeden návazec co by jste si vzali sebou z vaší dílny.Skuste dát typ (kapříci tak kolem těch 3až5kg.)předem děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Františku,

krátkodobé jarní závody s pravidly, která jste ve svém dotazu nastínil si podle našeho názoru vyžadují následující přístup. Pokud nemáte v rámci regulí závodu vůbec žádnou možnost své místo si provnadit a nechcete zvolit styl "na lopatu" - tedy nahodit pruty s klasickou nástrahou a čekat, jestli náhodou neuspějete, je nezbytné zvolit maximálně atraktivní nástrahy.

V této souvislosti se nabízí celá řada možných zajímavých alternativ. V první řadě to budou samozřejmě vysloveně "chytací" druhy boilies v malých průměrech(16mm) , které nadipujete v odpovídajícím dipu. Nejlepší volbou pro tyto situace je 3XL, Mojito, Krvavé peklo s Brusinkou...

Tradičně skvělým taktickým tipem je nadlehčování nástrah pomocí malých plovoucích boilies. V tomto případě doporučujeme zvolit opravdu malou pop up nástrahu, kterou pro maximální uvolňování atraktorů ještě na povrchu okrájíte.

Vynikající záležitostí, kterou vždy doporučujeme a sami velmi rádi používáme je samozřejmě také obalovací boilies těsto. Tato jednoduše připravitelná pasta obalená kolem Vaší nástrahy představuje zcela extrémní atraktivitu. Tohle je tip, který bychom za daných podmínek jednoznačně vyzkoušeli.

Jako poslední variantu si dovolíme doporučit horkou novinku z naší nabídky - játrovou Hybrid peletu, která má podle všeho ambici důrazně promluvit na poli špičkových nástrah pro rychlé chytání kaprů.

Všechny uvedné přístupy a alternativy mezi sebou samozřejmě můžete zcela libovolně kombinovat a doplňovat. Doporučujeme každým prutem zkoušet jinou variantu nástrah, abyste rychleji přišel na tu nejúčinnější ze všech...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů