Použití Butyric Acidu v létě?

#125 7. 7. 2009

Tomáš : DOBRÝ DEN CHTĚL BYCH OD VÁS RADU JESTLI MUŽU V LETNÍM OBDOBÍ PŘIMÍCHÁVAT DO BOILIE ESENCIÁLNÍ OLEJ N-BUTRIC ACID. MÁTE S TÍMTO PRODUKTEM NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI? MOHL BYCH PRO VĚTŠÍ ATRAKTIVITU TÍMTO OLEJEM PŘED LOVEM BOILIE POUZE POKAPAT? DÍKY ZA RADU TOMÁŠ

Nikl Team

Dobrá den Tomáši,

dovolte v úvodu malou opravu – http://www.nikl.cz/p197-n-butyric-acid.php ">N-Butyric Acid v žádném případě není esenciální olej. Tohle je mezi kapraři kupodivu poměrně široce rozšířený omyl. Butyric lidé často zařazují mezi esenciální oleje, pravděpodobně kvůli tomu, že se prodává ve stejných malých lahvičkách. Esenciální oleje jsou destilovány z výhradně rostlinné hmoty. Butyric acid je naopak organická kyselina, která vzniká rozkladem živočišných tuků. Pokud jde o jeho použití – je to známá a mnohokrát osvědčená přísada do boilies pro lov v zimních měsících. Jeho kombinace s Ananasem je dnes už opravdová klasika. Nikde není napsáno, že v létě Vám butyric nebude fungovat. Není k tomu jediný důvod. Vedle použití při výrobě boilies je samozřejmě možné, jak uvádíte ve Vašem dotazu, nakapat několik kapek této páchnoucí tekutiny přímo na nástrahu. Je to popravdě řečeno jeden z našich oblíbených fíglů, jak vydráždit rybu k záběru i v jinak jalovém období. Ještě malinko lepší než samotný Butyric je však naše směs organických kyselin http://www.nikl.cz/p198-formid-acid.php ">Formid Acid, který pro tento účel používáme raději.

Extrémně silný signál, který tyto organické roztoky nakapané na nástrahu dokáže kapra přimět k záběru opravdu téměř vždy. Mimo jiné je tohle i skvělý tip pro kaprařské závody!

Hodně štěstí u vody a nezapomeňte že Butyric Acid a Formid Acid rozhodně nezkoušíme ochutnávat na vlastní jazyk..! :-)

Návrat na přehled dotazů