Jakou nosnost má vlasec Black Power od Leona?

#1251 2. 3. 2010

Lukáš: Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat na tenhle vlasec 0.28mm.Jakou má nosnost? Chytám kapry běžným způsobem a pomalu se snažím přejit na boilie,pelety,dokupuji výbavu.Proto se chci rovnou poptat,jaký vlasec na tento způsob,koncová montáž olověná šňůra atd.Předem děkuji.Segeťa L.
Dotaz k produktu: Black Power Nylon

Nikl Team

Dobrý den Lukáši,

vlasec Black Power Nylon od Leona je jedním z vůbec nejlepších monofilů současnosti - vybral jste tedy velice dobře. Ohledně Vašeho dotazu na nosnost vlasce - v průměru 0,28mm je jeho nosnost 7,05kg, v nejuniverzálnějším kaprařském průměru 0,36mm má tento prémiový vlasec nosnost 11,35kg. V této souvislosti si dovolíme upozornit na velmi zažitý omyl, kterým se rybáři stále slepě řídí.

Na kvalitu vlasce nelze v žádném případě usuzovat z údaje o jeho nosnosti natištěném na cívce. V první řadě není tato hodnota pro výběr vlasce vůbec podstatná, v druhé řadě je pak stejně tento údaj ve více než 90% případů velmi výrazně nadhodnocen a vůbec neodpovídá realitě.

Obecně absolutně platí pravidlo, že čím vyšší je udávaná nosnost vlasce a zároveň čím "výhodnější" je jeho cena, tím je tento údaj méně důvěryhodný.

V tomto případě se ale bavíme o vlasci Black Power, který skutečně představuje absolutní špičku a jeho udávané parametry skutečně odpovídají realitě, o čemž jsme se sami přesvědčili, protože řada z nás ho při našem rybaření k plné spokojenosti již několik let používá. Vlasec Black Power je výjimečný svým vrstvením a použitým materiálem, který mu dává výjimečné vlasnosti. S jistým stupněm nadsázky lze říci, že se jedná o jakýsi mezistupeň mezi klasickým vlasec a pletenou šňůrou.

Také proto si ho velmi oblíbili vyslovení specialisté na velké kapry, kteří dokáží ocenit jeho vysokou kvalitu a mimořádné vlastnosti. Pokud se tedy rozhodnete pro tento vlasec, saháte v podstatě po jednom z nejlepších monofilů, který je v současnosti možné vyrobit.

Ohledně další části Vašeho dotazu na "koncovou montáž, olověnky a pod." si Vás skutečně dovolíme odkázat na nespočet dotazů, které jsme na toto téma v minulosti odpověděli v Poradně. Máte-li opravdu zájem o informace z této oblasti, najdete v naší poradně pod záložkou "koncové udice" velkou spoustu informací, které Vám velmi pomohou zorientovat se v dané problematice.

Přejeme pěkný den!

01251_dsc_0428.jpg


Návrat na přehled dotazů