Způsoby navázáni háčku Cranked Hook?

#126 7. 7. 2009

Rišo: Dobrý deň, potreboval by som od Vás poradiť.
Na prípravu montáže s háčikom F. Cranked Hook potrebujem len zarážky Swivel Rig Bead & Ring Kit (zarážky na háček) alebo sú aj iné spôsoby viazania na tento háčik....Ďakujem.

Nikl Team

Dobrý den Rišo,

Vaše otázka je docela zajímavá. Upřímně řečeno – když nám Ray Dale Smith poprvé představil tyto zvláštní zahnuté háčky, byli jsme k nim všichni mírně skeptičtí. Po počátečních nesmělých pokusech jsme je ale nezávisle na sobě všichni zařadili do své výbavy. Tento podivný háček si rychle získal nezastupitelné místo v našich tackle boxech, což rozhodně o něčem svědčí… Společně s představením tohoto vzoru háčku nám Ray prezentoval jako nejlepší způsob jeho uvázání princip vlasu uvázaného na kroužku jezdícím mezi dvěma zarážkami z tvrzeného silikonu (Swivel Rig Bead & Ring kit). Jediný z nás, kdo zkoušel chytat s tímto háčkem navázaným jiným způsobem je David Zapletal, který ho loni na podzim vázal systémem Blowback rig – viz foto níže. Pravda je, že mu tato sestava fungovala bezchybně. Právě na tuto sestavu ulovil téměř 18ti kilového šupináče, který je zároveň nejtěžší rybou dané lokality… Přesto však tento vzor háčku používáme především s Ring Kitem a v kombinaci s fluorocarbonovým vlasem. Tato sestava je v současné době naším absolutním favoritem, se kterým lovíme kdykoliv je to jen trochu možné.

Nebojte se použití tuhých neviditelných vlasů. Uvidíte sám, jak perfektně tato nová vychytávka ve skutečnosti u vody funguje!

00126_foto-163lq.jpg
00126_foto-ryby-479.jpgNávrat na přehled dotazů