Jaký je nejlepší materiál na šokovku?

#1261 2. 3. 2010

Milos: Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Jestli je lepší jako šokovku použít pletenou šnůru a nebo fluorocarbon a kdyžtak jakou délku té šokovky a nebo nepoužít žadnou šokovku a jenom vlasec,děkuji a moc vám fandím.

Nikl Team

Dobrý den Miloši,

šokové nástavce z pletené šňůry mají smysl a jsou praktické pouze v případě, že se musíte hodem dostat na samou možnou hranici vzdálenosti. Pletená šňůra je jako šokovka pro účel dalekého nahazování nejlepší. Je to její velká, ale i jediná výhoda.

Naproti tomu silné monofily a především kvalitní fluorocarbon ve vyšší libráži má nestrovnatelně lepší oděruvzdorné vlasnosti, při kontaktu s překážkami nemá takovou tendenci se o ně při zdolávání pilovat a je také pružná, což je v závěrečné fázi boje mnohem praktičtější než tvrdá pletená šňůra...

My dnes už v 99% případů chytáme výhradně s monofilními materiály jako šokovými nástavci. Vůbec nejlepší volbou je fluorocarbon, který vedle absolutní neviditelnosti je také mimořádně oděruvzdorný a velmi těžký, díky čemuž dokonale kopíruje dno.

Pro další informace ohledně používání šokových vlasců Vás odkážeme na naši starší odpověď v dotaze 647.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů