Selekce záběrů menších kaprů

#1276 4. 3. 2010

Tomáš: zdravim chodim na 10Ha sterkovnu,chci jit po velkych rybach ale i 2 24mm koule veme kapr kolem 50. mam jeste zvetsit?krmim stejnym prumerem na jaky chytam.ale porad se nemuzu dostat pres 50cm kapry co stim diky

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

Váš problém souvisí s kombinací několika věcí. Nemyslíme, že je nutné za každou cenu zvětšovat průměr boilies, i když se nedá vyloučit, že i toto řešení by výrazně pomohlo. První věc, nad kterou bychom Vám radili popřemýšlet je vzdálenost nastraženého boilies od háčku. Pokud máte mezi ramínkem a kuličkou alespoň 2cm, nebojte se tuto vzdálenost zvětšit na 5cm, klidně i více. Také prodlužte vaše návazce! Až do té míry, dokud Vám nebude dělat problém nahazování, potom použijte na výrobu návazců Clearwater fluorocarbon, který se Vám nezamotá. Změňte nástrahy za takové, které svým složením nebudou menší rybu tolik lákat(použití esenciálních olejů) – popřípadě je možné Vám vyrobit boilies na zakázku - přesně určené k selektování malé ryby. Vysušte Vaše boilies na kámen, měsíc – klidně i déle. Nelovte v těsné blízkosti krmného místa, nepoužívejte dip v krmném místě. Nepoužívejte partikl ke krmení.

Pokud je voda na které lovíte zarybněna menší rybou, je pravděpodobné, že i přes všechny rady nějaké menší kapry chytíte, ovšem mělo by dojít k výraznému snížení záběrů od menší ryby. Perlička nakonec: nesčetněkrát se nám stalo, že po vyčerpávající sérii malých ryb (15 až 40 kusů) se nám podařilo mezi dorostenci zdolat rybu 15 a více kilogramů. Nezoufejte tedy, kdo vydrží, bude nakonec odměněn.

S pozdravem Nikl Team.

Návrat na přehled dotazů