Jaký zvolit prut do 4000Kč?

#1301 7. 3. 2010

Jirka: Dobrý den,
chci si koupil slušný kaprařský prut s dobrou akcí a slušnou odhozovou vzdáleností schopný zdolat i větší rybu, ale jsem omezen maximální částkou 4000,- Kč. Doporučíte mi nějaký prut?
Dá se vyzkoušet v ruce jen u vás v Kolíně nebo i někde jinde?
Jirka

Nikl Team

Dobrý den Jirko.

Volba prutu bývá opravdu velmi důležitým rozhodnutím a je k němu třeba věnovat potřebnou pozornost. Investice do kvalitního prutu není investicí na jeden rok, ale na několik let a přímo ovlivní váš požitek z lovu.

Z tohoto důvodu je lepší vždy vydal trochu více a sáhnout po opravdu kvalitním prutu, který Vám bude k plné spokojenosti sloužit dlouhé roky.

My jsme pro Vás vybrali dva modely prutů od Leona Hoogendijka. Jedná se o pruty odlišné, ale velmi kvalitní.

Prvním z nich je prut Basic Instinkt 12´3lb. Jendá se o prut s plnoparabolickou akcí postavený na velmi tenkém blanku, který má však úžasné silové vlastnosti. V zásadě je to ale prut spše zdolávací, na kterém si užijete každou rybu. Zvládá ale také odhodit i těžká olova a s trochou cviku s ním nahodíte na velmi slušnou vzdálenost.

Druhým z prutů je prut o něco dražší než ten předchozí a lehce překračuje Váš finanční limit, ale dle našeho názoru se jedná o jeden z nejlepších prutů ve své cenové kategorii. Jde o prut Black Power ve verzi 12´2,75lb. Tento prut je mnohem univezrálnější, je dostatečně cilivý při zdolávání díly měkčímu hornímu dílu a velmi citlivé špičce, ale zároveň díky velké síle dopraví Vaše montáže na úctyhodnou vzdálenost. Dle našeho názoru naprosto ideální univerzál pro všechny situace. Je navíc osazen vysoce kvalitními očky Americké firmy ALPS, která nesou označení S a dále pak velmi pevné sedlo od stejné firmy. Opravdový krasavec s perfektními vlastnostmi.

Oba pruty bude možné si prohlédnou v sídle firmy v Kolíně, bude ale lepší se předem telefonicky na čísle 777 227 827 ujistit o jejich dostupnosti. Nyní se čeká na dodávku zboží z Francie.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů