Co mi deoporučíte do studené vody?

#1319 9. 3. 2010

Petr: Zdravím Vás,

chci se zeptat co by jste mi doporučili do studené vody (po rozmrznutí) a co tak na květen do řeky. Díky Petr

Nikl Team

Dobrý den Petře,

Váš dotaz je natolik široký, že sepsání komplexní odpovědi by vydalo na opravdu rozsáhlý článek. Proto jen ve stručnosti. Ihned po rozmrznutí vodní hladiny je kapry možné chytat poměrně efektivně, ale je potřeba dodržet několik základních principů.

Předně chytejte kapry na smyslupných místech - tedy tam, kde mají důvod se vyskytovat. Při slunečném počasí jsou to rozhodně přechody z mělčin a vůbec mělké partie. V každém případě potom také místa v blízkosti potopených překážek.

Jako návnadu použijte rychle rozpadaví vysoce atraktivní pelety jako jsou CSL nebo 3XL pelety, které navíc zatraktivněte boosterem.

Za nástrahu použijte malou kuličku boilies nadlehčenou kouskem plovoucího boilies a celou nástrahu obalte boilies těstem.

V květnu je voda již většinou pěkně prohřátá a spektrum možných přístupů je mnohem širší. Vyzvednout jen jeden by bylo krátkozraké, popsat jich řadu se vymyká možnostem poradny. Proto Vám doporučíme projít si naše Zprávy od vody a zaměřit se na reporty z daného období loňského roku. Tam najdete ceou řadu inspirací, které můžete při svém chytání úspěšně využívat.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů