Jak zvýšit efektivitu mého lovu?

#132 8. 7. 2009

david: Dobry den, nemam mnoho zkusenosti s rybarenim chytam teprve od jara tohoto roku. chytam na prehrade brezova (tepla 2) zatim jsem chytil jen dva kapry nad 40 cm mohu se zeptat jak zvysit pocet ulovenych kapru aniz bych musel investovat hodne penez do nastrah a navnad.

a jeste by mne zajimalo jak chytit kapry na rybniku u nas na vesnici jsou zde kusy pres 60 cm ale vetsinu casu travi u hladiny.

Moc dekuji za rady.

Nikl Team

Dobrý den Davide,

začátky jsou vždy velmi obtížné a žádají si spoustu obětí. Ať už fyzických, psychických ale i finančních. Nejdůležitější je ale opravdu všechno si osahat a strávit u vody tolik času, kolik je jen možné. Jedině tak totiž získáte potřebnou dávku zkušeností. Pro začátek zkuste některou z hodně chytavých směsí jako je např. http://www.nikl.cz/p107-rrr-pepper.php ">RRR Pepper Scopex&Oliheň v menších velikostech boilie (16–18mm). Idealní je uvázat návazce z co nejjemnějších a nejjednodušších komponentů. Tady je velmi dobře odzkoušený návazec ze šňůrky http://www.nikl.cz/p503-smooth-hooklink-braid-navazcova-snurka.php ">Smooth doplněný o háček http://www.nikl.cz/p465-longshank-nailer.php ">Longshank Nailer. Přidejte pár překrojených kuliček do PVA, abyste zvýšil atraktivitu a důvěryhodnost nástrahy a uvidíte, že úspěchy se dostaví!!! S kapry u hladiny si nelamte hlavu a vyražte na ně po setmění nebo brzy ráno – to budou jestě u dna sbírat potravu a určitě bude šance je ulovit!

Přejeme hodně štestí a spoustu odhodlání v začátcích!

Návrat na přehled dotazů