Lze používat zazimovaný olej i v létě?

#1330 10. 3. 2010

Ladislav Pavelka: Mohu tento olej používat i v létě?
Dotaz k produktu: Winterised Red Salmon Oil 1Lt

Nikl Team

Dobrý den Ladislave,

ano, samozřejmě je možné používat zazimovaný Winterised Red Salmon Oil i v létě. Pojem "zazimovaný" znamená, že je přizpůsobený také použití při nižších teplotách vody. Obecně má vždy olej tendenci s klesající teplotou tuhnout a jeho rozpustnost a tedy i uvolňování se snižuje. Proces, kterým je upravený tento olej, ale pomáhá tomuto oleji se rozpouštět i při nižších teplotách, což umožňuje jeho použití i v chladnější vodě.

Z našeho sortimentu je druhým takovým olejem například fantastický Robin Oil Aktiv, který je speciálně upravený a je díky tomu použitelný i při nižší teplotě.

Obecně jsou oleje dobré především v teplejší vodě, protože vzhledem ke své chemické povaze za vyšších teplot lépe pracují. Naopak právě v nižších teplotách se možný výběr použitelných olejů rapidně zužuje a právě dva výše jmenované patří k těm nejlepším.

Výborných výsledků dosáhnete právě kombinováním zazimovaného lososového oleje a Robin oil Aktiv. Tato kombinace je použitelná celoročně - od chladného jara přes horké léto až do pozdního podzimu.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů