Jak namotat vlasec navinutý na cívce systémem PLS?

#1341 10. 3. 2010

Saša: Dobrý den,
koupil jsem vlasec Awa-shima Carp Stalker a všude čtu o jeho navinutí systémem PLS. Co to pro mne znamená? Jak ho mám nejlépe převinout na naviják? Dík moc.

Nikl Team

Dobrý den Sašo,

nejsme si zcela jisti, co přesně znamená zkratka "PLS" v anglickém originálu, ale protože vlasce Awa Shima známe a sami je používáme, předpokládáme že je to zkratka "Paralel Spooling".

V překladu tedy paralelní navinutí na cívku. Už při prvním pohledu na cívku s tímto vlascem poznáte, že je navinutý jinak než klasické vlasce. Jednotlivé závity vlasce jsou na cívce uloženy přesně vedle sebe a nijak se nekříží ani nepřekrývají.

Co se týká převinutí tohoto vlasce z cívky na naviják - neliší se však v ničem od běžných vlasců. Prostě převiňte vlasec na své navijáky tak, jak jste zvyklý. Tedy buďto navlečte cívku na pevnou tyčku a přes vlhkou houbičku v ruce držící prut naviňte vlasec po okraj cívky navijáku. Nebo přímo cívku s vlascem hoďte do kbelíku s vodou a navíjejte vlasec úplně za mokra. Obě metody jsou dobré a zaručují správné navinutí vlasce na naviják.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů